Ciepła odsłona industrialnej kuchni

Ciepła odsłona industrialnej kuchni

Opis aranżacji

W nowoczesnej kuchni nie ma nadmiaru sprzętów. Pomieszczenie jest przestronne i uporządkowane, a dzięki obszernemu oknu, także dobrze doświetlone. Znajduje się tu wszystko, co niezbędne dla panującej we wnętrzu industrialnej stylistyki.

Elegancja w stylu industrialnym

Jest więc ściana z cegły, elementy z metalu i minimalistyczne wyposażenie w obowiązkowych odcieniach szarości. Szare są między innymi blaty kuchenne, szafki i okap. Na szczególną uwagę zasługuje ciekawie zaaranżowana półka podwieszona do sufitu. Tworzą ją sprytnie połączone ze sobą metalowe profile – idealny przykład pasującego do industrialu wyposażenia, jakby rodem z fabrycznych hal. Cała konstrukcja cechuje się niebanalną estetyką i jest niezwykle praktyczna. Są tu zatem minimalistyczne lampki subtelnie oświetlające wnętrze, a także specjalne miejsce na butelki z winem. Znalazła się także przestrzeń dla wspaniale prezentujących się roślin doniczkowych. To przede wszystkim im surowe wnętrze zawdzięcza swój cieplejszy charakter. Warte zauważenia są także akcenty drewniane – hokery i akcesoria kuchenne, które doskonale komponują się z bujną roślinnością. Pomieszczenie wygląda nie tylko gustownie, ale jest także bardzo funkcjonalne.

Praktyczne rozwiązania

Dwa blaty pozwalają na wygodne przygotowywanie posiłków. Umieszczone pod nimi szafki skrywają naczynia i inne drobiazgi kuchenne. Użytkownik z pewnością doceni dużą powierzchnię, którą ma do dyspozycji. Obok kuchenki jest wystarczająca ilość miejsca, by przyrządzać różne dania. Wyspa zaś, na której zainstalowano jednokomorowy zlewozmywak z elegancką stalową baterią to już nie tylko strefa zmywania, ale również, dzięki niewielkiemu podwyższeniu części blatu i wygodnym stołkom barowym, znakomita przestrzeń relaksu, w której można spotkać się z przyjaciółmi przy kieliszku dobrego wina czy smacznej przekąsce. Jak na nowoczesną kuchnię przystało sprzęty i akcesoria mają oryginalne formy. Zdecydowanie wyróżnia się na tym tle bateria zlewozmywakowa z obrotową wylewką Camiro INOX.

Pomieszczenie
Przeznaczenie

Podobne aranżacje

Przestronna kuchnia w industrialnym stylu
Przestronna kuchnia w industrialnym stylu
Industrial w ciepłej odsłonie
Industrial w ciepłej odsłonie