Opis aranżacji
Styl industrialny, choć z założenia surowy i chłodny, z powodzeniem przybiera łagodniejsze formy. Przykładem… soft loft.
Cechy charakterystyczne industrialu:
· materiały: beton, cegła, metal, szkło;
· duże powierzchnie o wysokich sufitach i wielkoformatowych oknach;
· nietypowe dodatki.
To też punkty obowiązkowe nurtu określanego jako hard loft. Jego delikatniejszą wersją jest soft loft – jak aranżacja z ceglaną ścianą, mieniącą się odcieniami od bieli po beż i brąz. Powierzchnia ta ciekawie koresponduje z ciepłą tonacją podłogi z drewnianych desek i zabudową wyspy. Drewno wygląda jak pokryte patyną i wchodzi w interesujący „dialog” z metalem. Dzięki temu minimalistyczne, stalowe fronty i korpusy mebli oraz równie proste półki na metalowych podpórkach – jak na loft przystało, kojarzące się z warsztatem czy halą fabryczną – tracą swą surowość. Jasne drewniane blaty dodatkowo wzmacniają ten przyjazny klimat.
Zlewozmywak ze stali nierdzewnej, umieszczony na wyspie, właściwie jest niewidoczny, bo to model jednokomorowy, wpuszczany w blat. Dobrano do niego stojącą chromowaną baterię Fiesta, oszczędną w formie, z obrotową wylewką, o charakterystycznym cieniutkim uchwycie. Z metalowymi powierzchniami współgra duża lodówka, która świetnie wtopiła się w kąt koło okna.
Loft nie pozwala na wiele dodatków. Wystarczą więc dwie wiszące, czarne lampy z metalowymi kloszami, stylowy zegar z dużym cyferblatem, a także roślina w doniczce. W loftowej kuchni też może być przytulnie.