Minimalizm w kuchni

Minimalizm w kuchni

Opis aranżacji

W sztuce i architekturze powstał jako nurt będący w opozycji do przesadnej ekspresji, przepychu i dekoracyjności. Do aranżacji wnętrz przeniknął, by wnieść prostotę, elegancję i uporządkowanie.

Taka jest też kompozycja w ciemnym graficie. Urzeka prostotą kolorystyki, formy i stylu. Na obszerną zabudowę meblową składa się ciąg dolnych i górnych półek, a także wysoka „szafa” z wbudowanym sprzętem AGD. Ważnym dopełnieniem jest duża wyspa w tym samym minimalistycznym stylu. Zestaw ten nie tylko porządkuje przestrzeń, ale pozwala też na utrzymanie porządku w kuchni. Grafitowe fronty – bez połysku i uchwytów – zostały pięknie skontrastowane z jasnymi ścianami naśladującymi beton.

Doskonale w tej konwencji odnajduje się grafitowy zlewozmywak Mezzo. To prosty model jednokomorowy, wpuszczany w blat, z którym niemal stapia się w jedną całość. Dobrano do niego baterię kuchenną Zumba II o czarnej barwie elastycznej wylewki, którą można ustawiać w dowolne kształty, regulować jej zasięg i wysokość, dostosowując do wielkości czy kształtu zmywanych naczyń. Dwie funkcje strumienia pozwalają dopasować jego siłę do wykonywanej czynności. Stożkowate, chromowane elementy baterii współgrają z metalowymi wykończeniami zabudowy, a także futurystycznym designem czarnych krzeseł barowych.

Minimalizm, choć oszczędny, nie wyklucza przytulności. Do kompozycji wnoszą ją drewniane otwarte półki oświetlone LED-ami oraz jasny parkiet w jodełkę. Duże okna, oczywiście bez firanek czy zasłon, zapewniają dopływ naturalnego światła.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

W komfortowym apartamencie
W komfortowym apartamencie
Nowoczesna kuchnia nocą
Nowoczesna kuchnia nocą
Design & make it
Design & make it
Ekonomiczna strefa kuchenna
Ekonomiczna strefa kuchenna