Czarne baterie – jak utrzymać w czystości? - Ferro
08 / 12 / 2021

Czarne baterie – jak utrzymać w czystości?

Są modne i bardzo eleganckie. Sprawiają, że aranżacja staje się nowoczesna, interesująca, niebanalna. Podpowiadamy, co zrobić, by zawsze pięknie się prezentowały i lśniły czystością.

Często podoba nam się wybrana czarna armatura i wiemy, że najlepiej będzie pasowała do stylu łazienki, mamy jednak pewne obawy. Wynikają z licznych mitów, które narosły wokół tonacji black. Zastanawiamy się, czy nie będzie problemów z utrzymaniem baterii w czystości. Nie wiemy, jak czyścić urządzenia w ciemnym kolorze, by zawsze wyglądały estetycznie.
Uspokajamy więc: czarne baterie nie wymagają większego nakładu pracy niż tradycyjna armatura. Oczywiście można szukać specjalnych środków i wymyślnych sposobów, tyle że… szybko przekonamy się, że najskuteczniejsze jest to, co sprawdzone od lat i najprostsze.

Utrzymanie w czystości

Wystarczy miękka ściereczka i woda z odrobiną mydła lub płynu do mycia naczyń. Myjemy armaturę, a potem dokładnie wycieramy ją do sucha, by nie zostały białe plamy czy zacieki z mydła. Jeśli będziemy to robić regularnie, baterie „odwdzięczą” nam się idealnym wyglądem i bezawaryjnym działaniem.
Dobrze jest wypracować w sobie nawyk wycierania do sucha baterii po każdym użyciu. Z pozoru wydaje się to kłopotliwe, ale po wprowadzeniu w życie stanie się czynnością, którą wykonujemy automatycznie, bez najmniejszego wysiłku. Na bateriach zaś osad praktycznie nie będzie miał szans się zbierać, więc zawsze będą lśniły jak nowe. Systematyczność w czyszczeniu na pewno wpłynie też na dłuższą żywotność i elegancki wygląd powłoki.

Czego należy unikać? Wszelkich środków na bazie substancji żrących i zasadowych, materiałów ściernych i twardych gąbek.

Wymienione sposoby i zasady utrzymania czystości dotyczą zarówno czarnych baterii umywalkowych, jak i wannowych czy natryskowych, ściennych lub podtynkowych. W pielęgnacji zestawów natryskowych (np. Trevi Square Black, Trevi Black) pomocny bywa specjalny system easy clean, w który są wyposażone deszczownie i rączki natryskowe. Pozwala on na łatwe i szybkie usuwanie kamienia wapiennego – wystarczy wstrząsnąć lub przetrzeć palcem elastyczną dyszę, by wykruszyć z niej osadzający się kamień.

Czarne baterie zyskują coraz większe uznanie. Doskonale wyglądają zarówno w zestawieniu z białą, jak i ciemną ceramiką łazienkową, w delikatnym, pastelowym entourage’u, jak również na tle wzorzystych powierzchni.
Mocna barwa świetnie podkreśla ciekawy kształt korpusów i wylewek. Mogą to być geometryczne formy czarnej armatury Zicco Black lub łagodne linie charakterystyczne dla kolekcji Algeo Black i Stratos Black. Czerń potrafi wyśmienicie wyeksponować ładny design.

Powiązane serie

STRATOS BLACK
ALGEO BLACK

Powiązane produkty

Nowość
BVI2VLBL
Bateria umywalkowa stojąca
VITTO BLACK VERDELINE
Bateria umywalkowa stojąca
Cena: 345,63 zł
BZI2BL
Bateria umywalkowa stojąca
ZICCO BLACK
Bateria umywalkowa stojąca
Cena: 354,24 zł

Powiązane aranżacje

Łazienka w stylu eko

Powiązane porady