baterie łazienkowe , czyszczenie , konserwacja , prysznic

Czarne baterie – jak utrzymać w czystości?

Czarne baterie

Są modne i bardzo eleganckie. Sprawiają, że aranżacja staje się nowoczesna, interesująca, niebanalna. Podpowiadamy, co zrobić, by czarne baterie łazienkowe zawsze pięknie się prezentowały i lśniły czystością.

Często podoba nam się wybrana czarna armatura i wiemy, że najlepiej będzie pasowała do stylu łazienki, mamy jednak pewne obawy. Wynikają z licznych mitów, które narosły wokół tonacji black. Zastanawiamy się, czy nie będzie problemów z utrzymaniem baterii w czystości. Nie wiemy, jak usunąć kamień z czarnej baterii, tak by zawsze wyglądała estetycznie.

Uspokajamy więc: czarne baterie nie wymagają większego nakładu pracy niż tradycyjna armatura. Oczywiście można szukać specjalnych środków i wymyślnych sposobów, tyle że… szybko przekonamy się, że najskuteczniejsze jest to, co sprawdzone od lat i najprostsze.

Utrzymanie w czystości

Wystarczy miękka ściereczka i woda z odrobiną mydła lub płynu do mycia naczyń. Myjemy armaturę, a potem dokładnie wycieramy ją do sucha, by nie zostały białe plamy czy zacieki z mydła. Jeśli będziemy to robić regularnie, baterie „odwdzięczą” nam się idealnym wyglądem.

Dobrze jest wypracować w sobie nawyk wycierania do sucha baterii po każdym użyciu. Z pozoru wydaje się to kłopotliwe, ale po wprowadzeniu w życie stanie się czynnością, którą wykonujemy automatycznie, bez najmniejszego wysiłku. Na bateriach zaś osad praktycznie nie będzie miał szans się zbierać, więc zawsze będą wyglądały jak nowe. Systematyczność w czyszczeniu na pewno wpłynie też na dłuższą żywotność i elegancki wygląd powłoki.

Czego należy unikać? Wszelkich środków na bazie substancji żrących i zasadowych, materiałów ściernych i twardych gąbek.

Wymienione sposoby i zasady utrzymania czystości dotyczą zarówno czarnych baterii umywalkowych, jak i wannowych czy natryskowych, ściennych lub podtynkowych. W pielęgnacji zestawów natryskowych (np. Trevi Square Black, Trevi Black) pomocny bywa specjalny system easy clean, w który są wyposażone deszczownie i rączki natryskowe. Pozwala on na łatwe i szybkie usuwanie kamienia wapiennego. 

Czarne krany do łazienki zyskują coraz większe uznanie. Doskonale wyglądają zarówno w zestawieniu z białą, jak i ciemną ceramiką łazienkową, w delikatnym, pastelowym entourage’u, jak również na tle wzorzystych powierzchni.

Mocna barwa świetnie podkreśla ciekawy kształt korpusów i wylewek. Mogą to być geometryczne formy czarnej armatury łazienkowej Zicco Black lub łagodne linie charakterystyczne dla kolekcji Algeo Black i Stratos Black. Czerń potrafi wyśmienicie wyeksponować ładny design.

Powiązane serie

STRATOS BLACK
STRATOS BLACK
ALGEO BLACK
ALGEO BLACK

Powiązane produkty

Eco wybór
BVI2VLBL
Bateria umywalkowa stojąca
VITTO BLACK VERDELINE
Bateria umywalkowa stojąca
Cena: 386,22 PLN
BZI2BL
Bateria umywalkowa stojąca
ZICCO
Bateria umywalkowa stojąca
Cena: 397,29 PLN

Powiązane aranżacje

Łazienka w stylu eko
Łazienka w stylu eko

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady