akcesoria łazienkowe , baterie łazienkowe , urządzanie

Jak wyposażyć łazienkę dla seniora?

Urządzanie łazienki dla seniora czy osoby niepełnosprawnej wymaga przemyślanego projektu. Wszystkie sprzęty oraz akcesoria sanitarne mają zapewniać komfortową pielęgnację i swobodę poruszania się. Wygoda i funkcjonalność to oczywiście podstawowe atuty takiej łazienki, ale przecież nie jedyne. Nie możemy zapominać o estetyce wnętrza, która powinna korzystnie wpływać na zmysły użytkownika, sprzyjać relaksowi i równocześnie stanowić doskonałe uzupełnienie wystroju całego mieszkania.

Strefy mycia i pielęgnacji

Warto na początek wydzielić strefy niezbędne w każdej łazience, takie jak strefa prysznica lub wanny, umywalki i WC. Obowiązkowo trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy znajdującymi się w nich poszczególnymi urządzeniami, a także o wystarczającej ilości miejsca przed sprzętami, by komfortowo dało się z nich korzystać. Jeśli to możliwe, w pomieszczeniu ustawmy wygodny fotel, który pozwoli na wypoczynek po ciepłej, relaksującej kąpieli. Dobrze jest też zrezygnować z tradycyjnej kabiny na rzecz walk-in z odpływem w podłodze, by korzystanie z prysznica było jeszcze bardziej wygodne i przede wszystkim bezpieczne.

Baterie i natryski

Niezwykle istotnym elementem wyposażenia będzie specjalna armatura, która zapewni komfortowe użytkowanie osobie starszej i niepełnosprawnej. Świetnie sprawdzą się więc baterie ze specjalistycznymi uchwytami, którymi temperaturę wody i siłę strumienia ustawia się za pomocą łokcia czy nadgarstka.

Aby uzyskać spójny wygląd wnętrza, warto sięgnąć po modele należące do jednej serii, na przykład funkcjonalne medyczne baterie Algeo Medico. Są w niej zarówno baterie umywalkowe (do wyboru mamy aż 4 modele), jak i wannowa i natryskowa. Baterie o korpusach lekko zwężających się ku środkowi i delikatnie zaoblonej linii wzorniczej będą eleganckim dodatkiem do każdej aranżacji.

Akcesoria łazienkowe

W łazience dedykowanej osobom starszym nie może zabraknąć również solidnych akcesoriów, jak choćby poręcze i uchwyty zamontowane między innymi pod prysznicem i przy sedesie, a także wygodne, składane siedziska w kabinie czy na wannie, które ułatwią starszej osobie kąpiel. Znakomicie sprawdzą się w tej roli akcesoria dla osób starszych i niepełnosprawnych z serii Metalia Help, których bogaty wybór pozwoli na dopasowanie do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Nie należy zapominać też o praktycznych półkach mocowanych do ściany np. z serii Grace. Dzięki nim podczas mycia wszystko, co potrzebne do pielęgnacji, będzie  zawsze w zasięgu ręki.

Powiązane serie

ALGEO SQUARE MEDICO
ALGEO SQUARE MEDICO
FIESTA MEDICO
FIESTA MEDICO

Powiązane produkty

BAGM2
Bateria umywalkowa stojąca
ALGEO MEDICO
Bateria umywalkowa stojąca
Cena: 375,15 zł
Eco wybór
BTGM2VL
Bateria umywalkowa stojąca
TIGA VERDELINE MEDICO
Bateria umywalkowa stojąca
Cena: 490,77 zł
R6699,44
Siedzisko prysznicowe składane
METALIA HELP
Siedzisko prysznicowe składane
Cena: 2826,54 zł
R6690,44
Poręcz kątowa
METALIA HELP
Poręcz kątowa
Cena: 1698,63 zł

Powiązane aranżacje

Praktyczny design dla każdego
Praktyczny design dla każdego

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady