Czarne baterie w kuchni

Projektanci wnętrz „odczarowali” czerń. Dziś kojarzy się ona przede wszystkim z luksusem i elegancją. Z równie interesującym efektem przełamali stereotyp związany ze strefą zmywania. Z równie interesującym efektem przełamali stereotyp związany ze strefą zmywania. Bateria i zlewozmywak – kiedyś ukrywane przed wzrokiem gości – dziś są specjalnie eksponowane w aranżacjach kuchennych. Przyciągają uwagę, pełniąc nie tylko funkcję użytkową, lecz także dekoracyjną.

W stylizacji z podłogą w biało-czarne wzory strefę zmywania ulokowano pod jednym z okien. Do dwukomorowego, grafitowego zlewu dobrana została bateria zlewozmywakowa Zumba z czarną wylewką i chromowanym korpusem. Wylewkę, którą cechuje duża elastyczność, można dowolnie ustawiać, wyginać w różne kształty, dopasowując do rodzaju czy wielkości zmywanych naczyń. Ma zasięg od 15 do 35 centymetrów, zmienna jest również jej wysokość – od 28 do 44 centymetrów. Zumba posiada regulator ceramiczny, który gwarantuje jej trwałość. Elegancka bateria ładnie się prezentuje na tle płytek w białą cegiełkę, przy oknie z czarnymi szprosami.

Cała aranżacja stanowi kwintesencję klasyki i wyrafinowanego wzornictwa. Ciemna zabudowa meblowa o frontach z delikatnym frezowaniem kontrastuje z bielą ścian, na których – na dekoracyjnych wspornikach – zamontowano otwarte półki. Dodatkowe miejsce do przechowywania zapewnia wysoki kredens, a także komoda, pełniąca również rolę wygodnego siedziska z poduchami. Delikatnie rustykalny klimat wnoszą też do wnętrza czarne belki na białym suficie i żyrandol z kwietnikiem oraz lampkami stylizowanymi na świece. Duży, solidny stół ma rzeźbione nogi i gładki blat z połyskiem.

Czerń lubi towarzystwo – innych kolorów, faktur, motywów. Każda jasna aranżacja kuchenna „doprawiona” szczyptą czerni przestaje być monotonna, nabiera charakteru.

W minimalistycznej kompozycji o ścianach pokrytych białą cegłą zlew z baterią umieszczono w ciągu zabudowy o drewnianych frontach. Ciemna strefa zmywania została skontrastowana z jasnymi powierzchniami. Przykuwa uwagę stojącą baterią Adore Black/Chrome o długiej, płaskiej wylewce z funkcją obrotową i perlatorem. Ten ostatni napowietrza strumień wody, sprawiając, że zużywamy jej mniej. Czarna tonacja jest w aranżacji delikatnie dawkowana. Oprócz barw konkurują ze sobą połysk i mat: błyszczące białe fronty górnej zabudowy meblowej i chropowatość cegły na ścianie, połyskujący marmurowy, jasny blat i matowy, czarny zlew z baterią. To kolejny przykład kuchni ze smakiem.

W kompozycji z antresolą ciemna tonacja dominuje głównie w aneksie kuchennym. Wzrok przyciąga designerska czarna lodówka. Zlewozmywak i bateria niemal wtapiają się w tło grafitowych, połyskujących płytek i zabudowy meblowej. Bateria zwraca jednak uwagę interesującym „technicznym” designem. To model Libretto z wyciąganą wylewką w czarnym kolorze – elastyczną, o funkcji obrotowej. Bateria ma wygodny przełącznik strumienia napowietrzonego i natrysku. Wyposażona jest też w regulator ceramiczny.

Ciemna kolorystyka w sposób symboliczny wyznacza granice kuchni otwartej na jasny, przestrony salon z jadalnią i półpiętrem.

Pliki do pobrania

ferro_zumba_bza4b_dp_ov_01
JPG / 261.83 KB
Otwórz
Pobierz plik
ferro_zumba_bza4b_dp_cp_01
JPG / 128.91 KB
Otwórz
Pobierz plik
ferro_libretto_ble4b_dp_ov_02
JPG / 276.94 KB
Otwórz
Pobierz plik
ferro_libretto_ble4b_dp_ov_01
JPG / 391.06 KB
Otwórz
Pobierz plik
ferro_adore_black_bdr4blc_dp_ov_01
JPG / 417.56 KB
Otwórz
Pobierz plik
ferro_adore_black_bdr4blc_dp_cp_01
JPG / 234.07 KB
Otwórz
Pobierz plik
FERRO_Czarne_baterie_w_kuchni
DOCX / 976.97 KB
Pobierz plik

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera