Nowe rozwiązania do obiektów użyteczności publicznej

Rodzina LEED/BREEAM – nowe rozwiązania do obiektów użyteczności publicznej

Ferro poszerza ofertę baterii dostępnych w rodzinie LEED/BREEAM. To armatura przeznaczona do obiektów użyteczności publicznej i spełniająca wymagania certyfikatów LEED i BREEAM. Oba są systemami oceny budynków pod względem energooszczędności i wpływu na środowisko naturalne.
Seria armatury LEED/BREEAM to kompleksowa oferta FERRO (baterie i natryski), która zapewnia maksymalne oszczędności wody i energii służącej do jej podgrzania. Nowościami w niej są baterie umywalkowe stojące: Algeo, Fiesta, Zicco, Savio, Vasto, Ferro One, a także stojąca bateria kuchenna Zumba z elastyczną wylewką. Wszystkie spełniają wymagania certyfikatów LEED i BREEAM związane z ilością wody przepływającej przez wylewkę w ciągu minuty. W zależności od modelu, baterie FERRO zużywają od 1,0 do 2,8 l/min przy ciśnieniu 3 bar.
Nowości z rodziny LEED/BREEAM prezentują zróżnicowaną stylistykę. Wszystkie wyposażone są w regulator ceramiczny, automatyczny korek spustowy, aerator i przyłącza elastyczne G3/8 – M10x1.

Nowe podtynkowe zestawy natryskowe w wersji slim

Prysznic to dziś jeden z głównych bohaterów łazienkowego świata. Bardzo często wyposażenie dedykowane tej strefie spełnia nie tylko swoje funkcje związane z kąpielą. Jest również coraz bardziej designerskie i zaawansowane technologicznie. W trendy te idealnie wpisują się trzy nowe zestawy natryskowe FERRO w formie montowanego podtynkowo ramienia z deszczownią Slim.
Każdą z nowych propozycji wyróżnia niezwykle subtelna, wyjątkowo płaska głowica talerzowa Slim wykonana ze stali nierdzewnej. Dostępne są dwa zestawy z okrągłą deszczownią – o średnicy 200 i 250 mm, a także model z kwadratową deszcownią o wymiarach 250×250 mm. Długość ramienia natrysku wynosi 350 mm dla każdego rozwiązania. Dzięki wykorzystanemu przegubowi kulowemu możliwa jest regulacja kąta ustawienia deszczowni. Wyposażenie zestawów w system Ferro Easy Clean umożliwia natomiast łatwe usuwanie kamienia wapiennego. Elegancki chrom oraz minimalistyczny design świetnie podkreślą wyważoną elegancję każdej łazienki.

Małe, ale ważne detale – przyłącza kątowe do zestawów prysznicowych

Nowe propozycje FERRO obejmują także pięć modeli przyłączy kątowych do natrysków podtynkowych. Wszystkie posiadają przyłącze G1/2. Wśród nowych rozwiązań znajdziemy trzy modele przeznaczone do montażu węża prysznicowego i dwa dodatkowo wyposażone w uchwyt na rączkę prysznicową. Każdy prezentuje inne wzornictwo – z pewnością będą zatem pasować do szerokiej gamy produktów natryskowych FERRO. Wykończenie w chromie oraz niewielka, estetyczna rozeta podkreślają ich ponadczasowy wygląd.

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera