Aranżacja kuchni w stylu loft

Aranżacja kuchni w stylu loft

Opis aranżacji

Moda na loftowy wystrój wnętrz, także kuchni, nie przemija. Z chęcią czerpiemy inspiracje z aranżacji typowych dla dawnych fabryk i hal. Styl ten wprowadzamy zarówno do niewielkich mieszkań w bloku, jak i przestronnych domów.

Co wyróżnia wnętrze urządzone w industrialnym klimacie? Zdecydowanie surowość, prostota i minimalizm. Widać to szczególnie na dużych, otwartych przestrzeniach. Znajdziemy tu takie materiały jak: beton, cegła, stare drewno, czy stal. Formy wyposażenia są najczęściej bardzo proste, ograniczone do niezbędnego minimum. W tak urządzonych wnętrzach dominują ergonomia i funkcjonalność, a całość ma odpowiadać na codzienne potrzeby domowników. Z tego powodu, brak tu zbędnych sprzętów i dekoracji, które nie posiadają konkretnego przeznaczenia.

Podobnie jak w przedstawionej aranżacji kuchennej industrialny charakter budują także wysokie sufity i duże przeszklenia. Ogromne, łukowe okno z czarnymi szprosami jest elementem, który bardzo wyraźnie wprowadza pofabryczny klimat. A przy okazji rozświetla to przestronne wnętrze. Nasza kuchnia prezentuje loftową stylistykę w wersji ocieplonej. To rozwiązanie, które z pewnością spodoba się także zwolennikom bardziej przytulnych przestrzeni. Cegłę na ścianach pomalowano na biało, a dolne szafki i podłogę wykończono drewnem. Jest to świetna opcja dla przełamania surowości loftowej aranżacji. Przy czarnym zlewozmywaku ustawiono ciekawie wykończoną baterię Adore Black-Chrom. Model ten ma dwa kolory: chrom i matowy czarny. Subtelny design armatury sprawia, że doskonale wtapia się ona w całość stylizacji, a kolorystyczne połączenie odpowiada za interesującą grę światła na jej powierzchni.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Klasyka zawsze w modzie
Klasyka zawsze w modzie