Paryski szyk

Paryski szyk

Opis aranżacji

Wysokie sufity, marmurowe kominki, drewniany parkiet ułożony w jodełkę, ogromne okna, sztukaterie – kogo z nas nie fascynują francuskie kamienice? Nierzadko architektoniczne inspiracje prosto z Paryża przenosimy do naszych wnętrz. Kluczem są tu przestrzeń i eklektyzm, wysmakowane łączenie elementów nawiązujących do przeszłości z nowoczesnymi rozwiązaniami. Podobnie jest w naszej aranżacji.

W prezentowanej łazience dominują jasne barwy. To jedna z charakterystycznych cech stylu francuskiego. Dzięki temu, wnętrza wydają się bardziej przestronne i otwarte. Białe ściany wyłożono niewielką płytką typu „subway”. Dziś niezwykle popularna, idealnie oddaje klimat stylizowanych wnętrz. Charakter paryskiego mieszkania podkreśla otwarty, dekoracyjny regał i szereg bibelotów utrzymanych w czerni i bieli. Kryształowy żyrandol akcentuje rolę światła w tego typu aranżacjach. Pięknie je rozprasza i nadaje wytworności łazience.  

Przedstawione wnętrze to także ciekawe, nowoczesne rozwiązania z zakresu armatury. Bateria natryskowa Algeo to model podtynkowy. Na płytkach mamy jedynie estetyczną, owalną maskownicę z dwufunkcyjnym przełącznikiem oraz wygodną, płaską rączką. Cały mechanizm pozostaje ukryty w ścianie. Podobnie montowana jest głowica deszczowa. Takie rozwiązania to gwarancja wyjątkowej estetyki i funkcjonalności. Uwagi warty jest także odpływ liniowy Ora. Jego wybór pozwala na rezygnację z klasycznego brodzika. Dzięki temu strefa prysznica optycznie powiększa się, a całość nabiera charakteru wyjątkowo spójnej przestrzeni. Baterie, jak i odpływ liniowy w kolorze chrom są idealnym uzupełnieniem tej stylizowanej łazienki. Podkreślają także to, że styl francuski nie lubi bylejakości – dlatego tak ważne są tu wysokiej jakości produkty i precyzyjnie dobrane dodatki.  

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Elegancja w stylu retro
Elegancja w stylu retro