13 / 12 / 2021

Jak wymienić głowicę ceramiczną?

Jedną z częściej zdarzających się w domu awarii jest przeciekanie głowicy baterii. Problem ten jesteśmy w stanie rozwiązać samodzielnie, wymieniając ją na nową. Podczas naprawy potrzebne będą nam: klucz imbusowy (2,5 mm), klucz nasadowy oraz dowolne, nieduże narzędzie z płaskim końcem, które posłuży do delikatnego podważenia zaślepki. Musimy oczywiście dysponować również nową głowicą.

Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek pracy należy zakręcić dopływ wody na zaworkach kątowych lub zamknąć dopływ wody na zaworze głównym. Samą naprawę zaczynamy od ostrożnego podważenia i wyjęcia zaślepki. W tym celu warto pomóc sobie wybranym, niedużym narzędziem o płaskim końcu, które delikatnie wsuwamy pod uchwyt baterii.

Zdjęcie zaślepki zapewnia nam dostęp do znajdującej się pod nią śruby. Luzujemy ją, używając do tego kluczyka imbusowego. Następnie zdejmujemy uchwyt baterii i odkręcamy osłonę regulatora. Pod spodem znajduje się przytrzymująca głowicę nakrętka. Odkręcamy ją kluczem nasadowym lub nastawnym.

Po zdjęciu nakrętki jesteśmy w stanie wyjąć starą głowicę. Po jej usunięciu przecieramy wnętrze korpusu szmatką lub ręcznikiem papierowym. Następnie wkładamy nową głowicę. Na tym etapie należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby umieścić ją prawidłowo – wpusty stabilizujące muszą trafić w dedykowane im otwory w korpusie.

Po zastąpieniu uszkodzonej głowicy nową, możemy zacząć składać baterię. Nasadzamy z powrotem zdjętą nakrętkę, dokręcając ją kluczem nasadowym lub nastawnym. Montujemy osłonę oraz uchwyt. Dokręcamy śrubę, a w otworze mocujemy zaślepkę. Po zakończonej pracy odkręcamy dopływ wody na zaworkach kątowych lub zaworze głównym. Naprawa nie powinna zająć więcej niż kilka minut. Cały proces można zobaczyć w nakręconym przez nas filmie.

Powiązane serie

ALGEO
Temp image
ALGEO
ALGEO BLACK
Temp image
ALGEO BLACK

Powiązane produkty

Bestseller
BAQ2
Bateria umywalkowa stojąca
Temp image
ALGEO SQUARE
Bateria umywalkowa stojąca
Cena: 450,18 zł
BAQ2BLC
Bateria umywalkowa stojąca
Temp image
ALGEO SQUARE BLACK-CHROME
Bateria umywalkowa stojąca
Cena: 450,18 zł

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady