baterie łazienkowe , konserwacja , serwisowanie

Jak naprawić głowicę ceramiczną w baterii?

Jak naprawić głowicę ceramiczną w baterii?

Jedną z częściej zdarzających się w domu awarii jest przeciekanie głowicy baterii. Jak naprawić kran z głowicą ceramiczną? Problem ten jesteśmy w stanie rozwiązać samodzielnie, wymieniając ją na nową. Do wymiany głowicy ceramicznej potrzebne będą nam: klucz imbusowy (2,5 mm), klucz nasadowy oraz dowolne, nieduże narzędzie z płaskim końcem, które posłuży do delikatnego podważenia zaślepki. Musimy oczywiście dysponować również nową głowicą.

Instrukcja wymiany głowicy ceramicznej

Przed przystąpieniem do wymiany głowicy w baterii kuchennej lub łazienkowej, należy zakręcić dopływ wody na zaworkach kątowych lub zamknąć dopływ wody na zaworze głównym. Samą naprawę zaczynamy od ostrożnego podważenia i wyjęcia zaślepki. W tym celu warto pomóc sobie wybranym, niedużym narzędziem o płaskim końcu, które delikatnie wsuwamy pod uchwyt baterii.

Zdjęcie zaślepki zapewnia nam dostęp do znajdującej się pod nią śruby. Jakiego klucza najlepiej użyć do wymiany głowicy baterii? Luzujemy zaślepkę, używając do tego kluczyka imbusowego. Następnie zdejmujemy uchwyt baterii i odkręcamy osłonę regulatora. Pod spodem znajduje się przytrzymująca głowicę nakrętka. Odkręcamy ją kluczem nasadowym lub nastawnym.

Po zdjęciu nakrętki jesteśmy w stanie wyjąć starą głowicę. Po jej usunięciu, należy wyczyścić wnętrze korpusu  czyścikiem kuchennym, w miejscu, w którym uszczelki głowicy przylegają do otworów zasilających. Następnie wkładamy nową głowicę. Na tym etapie należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby umieścić ją prawidłowo – wypusty stabilizujące muszą trafić w dedykowane im otwory w korpusie.

Po zastąpieniu uszkodzonej głowicy nową, możemy zacząć składać baterię. Nasadzamy z powrotem zdjętą nakrętkę, dokręcając ją kluczem nasadowym lub nastawnym. Montujemy osłonę oraz uchwyt. Dokręcamy śrubę, a w otworze mocujemy zaślepkę. Po zakończonej pracy odkręcamy dopływ wody na zaworkach kątowych lub zaworze głównym. Wymiana głowicy ceramicznej nie powinna zająć więcej niż kilka minut. Cały proces można zobaczyć w nakręconym przez nas filmie.

Powiązane serie

ALGEO
ALGEO
ALGEO BLACK
ALGEO BLACK

Powiązane produkty

Bestseller
BAQ2
Bateria umywalkowa stojąca
ALGEO SQUARE
Bateria umywalkowa stojąca
Cena: 472,32 PLN
BAQ2BLC
Bateria umywalkowa stojąca
ALGEO SQUARE BLACK-CHROME
Bateria umywalkowa stojąca
Cena: 478,47 PLN

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady