baterie kuchenne , baterie łazienkowe , oszczędzanie wody , prysznic , trendy , urządzanie

Łazienka w stylu naturalnym – jaką armaturę wybrać?

Naturalne inspiracje, żywa zieleń i eko rozwiązania – to aktualnie jedne z najbardziej znaczących trendów w urządzaniu wnętrz. Są nie tylko wyrazem naszej odpowiedzialnej postawy wobec planety Ziemi. Tworzą także wyjątkowy mikroklimat domowej przestrzeni, który jak się o tym przekonamy, sprawia, że odpoczywa się w niej najlepiej.

Hasło „biophilic design” coraz częściej pojawia się w kontekście aranżacji wnętrz. Jest to taki rodzaj projektowania, który w centrum stawia naturę i jej niepodważalny wpływ na człowieka. Podkreśla ich harmonijne współistnienie. Chętnie wprowadza do wnętrz naturalne materiały, kolory, tekstury i wzory naśladujące przyrodę. Jednak przede wszystkim propaguje w nich obecność dużej liczby żywych roślin. To one – jak przekonują zwolennicy tego trendu – szczególnie dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Biophilic design od lat nadaje ton aranżacjom wnętrz w przestrzeniach publicznych, urozmaicając i ożywiając je. Czas wprowadzić go także do naszych domów.

Łazienka w stylu naturalnym - drewno i zieleń

Biophilic design – zieleń i drewno w łazience i kuchni

Nie jest to trudne. Wystarczy trzymać się kilku zasad. Projektowane w ten sposób łazienki i kuchnie stawiają na kontakt z naturą jako elementem przynoszącym swoim użytkownikom relaks i harmonię. Wybierając zatem kolorystykę, postawmy na barwy z palety ziemi oraz zieleń. Szczególnie tej ostatniej nie powinno zabraknąć w tego typu aranżacjach. Kolorystykę tę warto wzmocnić odpowiednimi okładzinami ścian, np. płytkami czy tapetami, które odwzorowują kształt liści, kwiatów, czy nawet klimat tropikalnej dżungli. Takie elementy w designie łazienki to także świetny pomysł na indywidualizację wnętrza. Kolejna ważna kwestia to odpowiedni dobór materiałów. Pierwszym wyborem powinny być drewno albo kamień. Niezależnie jednak od ostatecznej decyzji, warto unikać tworzyw sztucznych i materiałów, które nie podlegają recyklingowi. W łazience zieleń i drewno to piękne i stylowe połączenie. Jednak najważniejszym elementem tak aranżowanych przestrzeni są żywe rośliny – liczbą, wielkością i gatunkiem dopasowane do wnętrza. Pomysłów na ich dekoracyjne zastosowanie jest naprawdę wiele. Na rynku znaleźć można np. ceramiczne płytki ścienne ze specjalnie wyprofilowaną doniczką. Łazienka w stylu naturalnym świetnie sprawdzi się w mieszkaniach, które są urządzane w duchu boho.

Jak dobrać właściwą armaturę do kuchni i łazienki w stylu naturalnym?

Armatura łazienkowa i kuchenna, która uzupełni aranżację utrzymaną w stylu biophilic design, powinna przede wszystkim płynnie wtapiać się w otoczenie. Postawmy na ich wyważony design i miękkie linie. Dobrym przykładem tak zaprojektowanych baterii jest seria Savio. W przestrzeniach, w których dominantą jest natura, świetnie sprawdzą się także wszelkie opcje eko. Warto wybrać rozwiązania z rodziny VerdeLine. Trzymając się idei oszczędności wody i energii w łazience, można zdecydować się na prysznic zamiast wanny. O komfortową kąpiel w kabinie zadba zestaw natryskowy z deszczownią Amiga VerdeLine. Eko baterie sprawdzą się także w kuchni. A jeśli zależeć nam będzie na oryginalnym designie, możemy sięgnąć po model Zumba z elastyczną wylewką w kolorze zielonym

Armatura do łazienki i kuchni w stylu naturalnym powinna przede wszystkim tworzyć spójną całość z resztą pomieszczenia. Lepiej postawić na neutralne tony oraz zaoblone kształty, które będą świetnymi akcentami, nierzucającymi się w oczy. Barwy ziemi, naturalne rośliny oraz duża ilość światła – to te elementy powinny grać główną rolę w pomieszczeniach w stylu naturalnym.

Powiązane produkty

BSV2
Bateria umywalkowa stojąca
SAVIO
Bateria umywalkowa stojąca
Cena: 276,75 PLN
Eco wybór
NP25VL
Zestaw natryskowy z deszczownią
AMIGA VERDELINE
Zestaw natryskowy z deszczownią
Cena: 563,34 PLN

Powiązane aranżacje

Łazienka w stylu eko
Łazienka w stylu eko
Eko strefa łazienkowa
Eko strefa łazienkowa

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady