Esencja minimalizmu

Esencja minimalizmu

Opis aranżacji

Zachowanie otwartej przestrzeni domu i połączenie kuchni z jadalnią oraz salonem sprzyja życiu rodzinnemu i towarzyskiemu, wspólnym działaniom i zacieśnianiu więzi, gdyż przygotowując posiłki w kuchni, możemy być w kontakcie z domownikami i gośćmi w pozostałych częściach mieszkania.

Ze względu na specyfikę każdej z tych domowych stref takie otwarte pomieszczenie musi być starannie i konsekwentne zaprojektowane. Modny, ale ponadczasowy minimalizm bez wątpienia jest stylem, który pozwoli na uniknięcie chaosu i stworzenie aranżacyjnej całości, w której poszczególne części harmonizują ze sobą. Proste, lecz szlachetne wyposażenie, brak zbędnych ozdób i bibelotów, stonowana kolorystyka to gwarancja eleganckiego i funkcjonalnego wnętrza.

W zaprezentowanej kuchni królują biel i szarości. Na tle jasnych ścian odcinają się ciemne krzesła w jadalni, stolik w salonie i gładkie zasłony. Strefa wypoczynkowa zyskuje na przytulności za sprawą miękkich poduch w różnych odcieniach szarości. Biały stolik w jadalni koresponduje z wyspą kuchenną w tym samym kolorze, na której przewidziano miejsce na zlewozmywak. Klasyczny, dwukomorowy zlew ze stali sprawdzi się w każdej kuchni, nawet wyposażonej w zmywarkę. Szlachetności dodaje mu sposób wykończenia, dzięki któremu powierzchnia zyskuje strukturę lnu. W klimat i styl pomieszczenia idealnie wpisuje się chromowana bateria zlewozmywakowa Rapsody z funkcjonalną, obrotową, wygiętą pod kątem prostym wylewką. W tym wzorcowym wręcz dla zasad minimalizmu wnętrzu uwagę przykuwa designerskie oświetlenie oraz jedyny mocny akcent kolorystyczny – soczyście zielone zioła w jadalni.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Kuchnia & bar
Kuchnia & bar
Nowoczesna kuchnia nocą
Nowoczesna kuchnia nocą
W białej kuchni
W białej kuchni