Łazienka retro glamour

Łazienka retro glamour

Opis aranżacji

Sentymentalne klimaty sprzed lat to idealna inspiracja do urządzania wnętrz. Takie aranżacje kojarzą się dziś z pełnią elegancji i odkrywaniem na nowo stylistyki retro. Trend ten jest na tyle popularny, że na rynku nie trudno o sprzęty inspirowane dawnymi wzorami. Także te przeznaczone do łazienki.

W naszej aranżacji utrzymanej w stylu retro glamour dominuje biel, dekoracyjne kształty wyposażenia i dodatki w kolorze starego złota. W centrum pomieszczenia jest stylizowana, wolnostojąca wanna. Oczywiście, zajmuje sporo przestrzeni i pewnie nie każdy może pozwolić sobie na to rozwiązanie. Jednak nawet w stosunkowo niedużej, ale funkcjonalnie zaplanowanej łazience, wanna na lwich łapach znajdzie swoje miejsce. Jej miękkie linie to kwintesencja stylu retro. Zaokrąglone, subtelne formy powinny mieć także pozostałe elementy wyposażenia. Umywalce może towarzyszyć romantyczna toaletka, rzeźbiona szafka, albo drewniany lub marmurowy blat. Każdy wybór będzie tu ciekawą opcją.

Elementem, którego nie może zabraknąć w aranżacji są oczywiście stylizowane baterie.  Łazienkowe wnętrze retro idealnie uzupełni armatura dwuuchwytowa z dekoracyjnymi pokrętłami, np. z kolekcji Retro New. Podkreśli ona nie tylko charakter całego projektu, ale i poszczególnych sprzętów.

Urządzając łazienkę w stylu retro glamour, pamiętajmy o dodatkach. Idealnie sprawdzą się tu bogato zdobione lustro, zawieszone na ścianach obrazy i fotografie, porcelana czy miękkie zasłony. A jeśli wystarczy miejsca, warto ustawić stylizowany fotel.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Kąpiel w stylowej kamienicy
Kąpiel w stylowej kamienicy