Kąpiel w stylowej kamienicy

Kąpiel w stylowej kamienicy

Opis aranżacji

Kamienice mają swój urok. Wysokie i przestronne pomieszczenia są wnętrzami z duszą. Warto zachować ich styl i niezwykły klimat.

Wyzwaniem będzie oczywiście połączenie tego, co dawne, z nowoczesnością. Ducha przeszłości znakomicie przywołają eleganckie sztukaterie i wielkie okna ze szprosami. Oryginalny parkiet w jodełkę, po odnowieniu i zabezpieczeniu, swym jasnym drewnem ociepli wizualnie kompozycję i przełamie łazienkową biel. Warto sięgnąć po elementy stylizowane, jak płytki typu subway, czyli w formie białych prostokątów o charakterystycznie ściętych bokach. Pojawiły się na początku XX wieku w nowojorskim metrze i od kilku sezonów znów są aranżacyjnym hitem w salonach kąpielowych. Gdy dysponujemy dużą przestrzenią, wykreujmy kącik z toaletką. Przyda się drewniany fotel vintage.

Sztuką jest znalezienie interesującego balansu pomiędzy przeszłością a nowoczesnością. Celem jest bowiem stworzenie – zainspirowanej dawnymi czasami – kompozycji na miarę XXI wieku. Nie może więc zabraknąć w niej najlepszych rozwiązań technologicznych i wysokiej jakości urządzeń.

Do wolnostojącej wanny i umywalki dopasowano armaturę z kolekcji Algeo Square. Wannowy model czterootworowy ma mechanizm ukryty, na zewnątrz widać tylko elementy sterujące. Nowoczesnym designem charakteryzuje się nablatowa bateria umywalkowa. Oba modele wykończone chromem wyposażono w regulator ceramiczny gwarantujący im długie i bezawaryjne działanie.

Nienarzucająca się elegancja cechuje meble łazienkowe i lustro ze zintegrowanym oświetleniem. Salonowy klimat wnoszą obraz i okazała palma.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Eklektyzm we francuskiej odsłonie
Eklektyzm we francuskiej odsłonie
Łazienka w klimacie Spa
Łazienka w klimacie Spa