Eklektyzm we francuskiej odsłonie

Eklektyzm we francuskiej odsłonie

Opis aranżacji

Tworzenie eklektycznej aranżacji, łączącej formy i konwencje, tylko pozornie jest łatwe. Wymaga wyczucia, smaku i wiedzy. Kluczem do sukcesu jest znalezienie motywu przewodniego, jak w luksusowej kompozycji, w której króluje elegancki eklektyzm we francuskim stylu.

Charakter tego przestronnego salonu kąpielowego określają nowoczesne rozwiązania zestawione z elementami nurtu czerpiącego inspirację z francuskiego baroku, okresu regencji, rokoka… To delikatne, gipsowe sztukaterie z motywami florystycznymi, tapicerowany taboret na kabriolowych nóżkach à la ludwik, białe płytki podłogowe z gustownymi dekorami, porte-fenêtre, ściany podzielone na panneau, efektowny – bardziej salonowy niż łazienkowy – żyrandol.

W centralnym punkcie znajduje się wolnostojąca, owalna, biała wanna o cienkim rancie. Została wyeksponowana na kamiennym postumencie – niczym na piedestale. Towarzyszy jej równie efektowna, wolnostojąca, smukła bateria Fiesta. Model ten ma dość długą wylewkę, a także podłużną, metalową rączkę natrysku i charakterystyczny cienki uchwyt. Elegancka, chromowana powłoka świetnie koresponduje z nablatowymi bateriami umywalkowymi z tej samej linii, a także dozownikami na mydło, szklankami na szczoteczki, wieszakami na ręczniki.

Wielkie tafle luster potęgują wrażenie głębi. Jedno, znajdujące się w strefie umywalki, jest proste w formie. Drugie to okazałe zwierciadło zwracające uwagę bogato zdobioną, srebrną oprawą. Nie brak tu światła, blasku, błysku – klimatu glamour.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Łazienka retro glamour
Łazienka retro glamour
Kąpiel w stylowej kamienicy
Kąpiel w stylowej kamienicy