baterie łazienkowe , prysznic , trendy , urządzanie

Armatura do łazienek w stylu industrialnym – jaką wybrać?

Wnętrza urządzone w stylu industrialnym od lat pozostają niezwykle modne i inspirujące. Warto wiedzieć, po jaką armaturę sięgnąć aranżując łazienkę w tym stylu.

Duże, otwarte przestrzenie, ceglane ściany, beton, metal, proste formy, minimalna ilość dekoracji, a czasem widoczne na ścianach rury i kable – to najważniejsze cechy stylu industrialnego. Moda na tego typu aranżacje przywędrowała do Europy z USA. Tam cieszył się on dużą popularnością już w latach 70-tych XX wieku. Mieszkańcy pofabrycznych przestrzeni zamienianych w klimatyczne mieszkania cenili sobie dawnego ducha tych miejsc. Czas mija, a jak widać industrialne inspiracje nie nudzą się. Co więcej, podporządkowują sobie kolejne strefy domu – w tym łazienkę.

Przestrzeń kąpielowa w stylu „soft loft”

Rzeczywiście, nie boimy się industrialnych klimatów w naszych wnętrzach kąpielowych i to niezależnie od ich rozmiarów. Choć zdecydowanie lepiej nazwać łazienkową wersję tego stylu mianem „soft loft”. To łagodniejsza odmiana industrialu. Nie rezygnuje w pełni z rozwiązań właściwych industrialnym aranżacjom – np. w zakresie kolorystyki, ale chętniej stawia na nowoczesne materiały i innowacyjne rozwiązania funkcjonalne. Przecież łazienka niezmiennie musi być bezpieczna i przynosić swoim użytkownikom zasłużony relaks.
Co zatem wybrać urządzając przestrzeń kąpielową w stylu „łagodnego” industrialu? Przede wszystkim odpowiednio dobrać kolorystykę płytek. Powinny dominować tu szarości w klimacie surowego betonu. Możemy łączyć je z bielą, czernią, a nawet płytkami imitującymi drewno. Tradycyjną biel ceramiki, można zastąpić czernią lub szarością. Dobrym rozwiązaniem będzie też kabina prysznicowa dekorowana czarnymi szprosami. Warto zdecydować się także na lekkie formy mebli ze stali lub łączących stalowe elementy z płytą meblową.

Nowoczesne baterie i natryski do industrialnej łazienki

W tego typu aranżacjach nie może zabraknąć odpowiednio dobranej armatury łazienkowej. Warto poszukać tych propozycji, które swoją oszczędną stylistyką nawiązują do industrialnych klimatów. Z pewnością idealnie sprawdzi się tu kolekcja Algeo Square, którą charakteryzują minimalistyczne, proste formy. Baterie wyróżniają płaskie powierzchnie uchwytu i wylewki. W serii znajdziemy m.in. baterię umywalkową, bidetową, wannową, czy natryskową. Strefę prysznica pomoże zaaranżować zestaw podtynkowy Algeo Square Set z deszczownią. To rozwiązanie pozwala na ukrycie pod powierzchnią płytek takich elementów jak chociażby mieszacz. Dzięki temu nasze oko cieszyć mogą jedynie oszczędne formy deszczowni, uchwytu sterującego czy rączki prysznicowej. Dla zwolenników industrialnych klimatów i bardziej klasycznych rozwiązań pod prysznic, idealny będzie minimalistyczny zestaw natryskowy przesuwny Vigo. Wszystkie elementy wspomnianych baterii wykończone są w ponadczasowym chromie, który świetnie uzupełni industrialną aranżację, a przy okazji nada jej odrobinę elegancji. Jeszcze tylko wybór lustra oraz loftowych opraw oświetleniowych i gotowe!

Powiązane produkty

BAQ7P-SET1-S
Zestaw natryskowy podtynkowy, z baterią
ALGEO SQUARE
Zestaw natryskowy podtynkowy, z baterią
Cena: 1105,77 zł
BAQ3PA18
Bateria umywalkowa podtynkowa, wylewka 18 cm
ALGEO SQUARE
Bateria umywalkowa podtynkowa, wylewka 18 cm
Cena: 811,80 zł

Powiązane aranżacje

Łazienkowe wnętrze ze szczyptą oranżu
Łazienkowe wnętrze ze szczyptą oranżu
Nieprzemijająca moda na styl loftowy
Nieprzemijająca moda na styl loftowy

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady