baterie łazienkowe , oszczędzanie wody , prysznic

Czy ekologiczne oznacza mniej komfortowe – baterie i natryski z rozwiązaniami VerdeLine

Zasoby naturalne naszej planety, w tym woda, kurczą się. Ten niepodważalny fakt sprawia, że dbałość o środowisko i bycie eko w różnych aspektach życia stają się nie tyle modą i aktualnym trendem, co koniecznością. Czy troska o Matkę Ziemię musi wiązać się z wyrzeczeniem? Niekoniecznie. W niektórych przypadkach wybór rozwiązań ekologicznych to czysta korzyść nie tylko dla środowiska, ale i dla Twojego portfela — w dodatku bez obniżania komfortu użytkowania.

Baterie i natryski z serii VerdeLine – skuteczny sposób na oszczędzanie wody

Armatura ze znakiem VerdeLine to baterie pozwalające na obniżenie zużycia wody nawet o połowę. Jak to możliwe? Korzystając z natrysku czy myjąc ręce, możesz nieświadomie marnować większość wypływającej wody. Straty przy niezakręceniu kranu mogą przekładać się na wiele metrów sześciennych w skali roku. Z kolei ustawienie bardzo słabego strumienia może być niekomfortowe. Urządzenia z serii VerdeLine zostały wyposażone w perlator Ferro Air Mix napowietrzający wypływającą wodę. W efekcie uzyskujesz wrażenie szerokiego, obfitego strumienia, podczas gdy w rzeczywistości wody wypływa znacznie mniej. Przeciętny przepływ wody przez baterie umywalkowe i natryski z systemem VerdeLine wynosi ok. 6 litrów wody na minutę. W przypadku standardowych urządzeń jest to odpowiednio dla baterii około 14 l/min, a dla natrysków 12 l/min.

Rozwiązania VerdeLine spotkasz w produktach z atrakcyjnych wzorniczo serii: Alba i Tiga, a także w zestawach natryskowych Amigo i Amiga. Marka Ferro oferuje od 5 (w przypadku Alby, Vitto i Vitto Black) do aż 8 (Tiga) różnych baterii z jednej linii. Dzięki temu bez trudu wyposażysz cały dom w pasujące do siebie produkty, uzyskując efekt harmonii i spójności estetycznej. Funkcja oszczędzania wody znajduje zastosowanie przede wszystkim w bateriach umywalkowych, ze względu na wysoką częstotliwość korzystania z nich. Komponenty ograniczające zużycie wody spotkamy też w innych typach baterii np. natryskowych, bidetowych czy zlewozmywakowych. Produkty z serii oszczędnościowych posiadają także system Easy Clean, który pozwala w bardzo łatwy sposób usuwać gromadzący się osad wapienny.

Powiązane serie

VITTO BLACK VERDELINE
VITTO BLACK VERDELINE
ALBA VERDELINE
ALBA VERDELINE

Powiązane produkty

Eco wybór
NP26VL
Zestaw natryskowy z deszczownią
AMIGO VERDELINE
Zestaw natryskowy z deszczownią
Cena: 563,34 zł
Eco wybór
NP25VL
Zestaw natryskowy z deszczownią
AMIGA VERDELINE
Zestaw natryskowy z deszczownią
Cena: 563,34 zł

Powiązane aranżacje

Trendy w odsłonie eko
Trendy w odsłonie eko

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady