baterie łazienkowe , oszczędzanie wody , prysznic , urządzanie

Pomysł na baterie i natryski do eko łazienek

Życie w stylu eko to nie tylko kwestia panującej mody. Zmniejszające się zasoby wody pitnej na Ziemi to fakt, z którym będą musiały mierzyć się kolejne pokolenia. Dlatego tak ważne jest racjonalne podejście do jej wykorzystywania w domu. Aby realizować założone cele, warto wyposażyć łazienkę w armaturę oszczędzającą wodę. Pomożesz planecie, a przy okazji także swojemu portfelowi.

Gdzie zużywa się najwięcej wody?

Każdy Polak wykorzystuje codziennie 100 litrów wody (wg GUS). Najwięcej zużywa się jej w łazience, bo łącznie ok. 60% tej liczby. Tyle wody potrzebujesz na kąpiel, mycie się czy spłukiwanie toalety. Jeśli dodatkowo masz cieknącą spłuczkę albo baterię, to tracisz nawet do 90 litrów wody tygodniowo. Wydaje się zatem, że łazienka i toaleta są miejscami, w których w wyjątkowym stopniu warto zadbać o oszczędność wody. Możesz zacząć od prostych czynności, jak np. zakręcanie kranu podczas mycia zębów czy zamiana kąpieli w wannie na prysznic. Jednak najbardziej efektywną praktyką, będzie wymiana baterii łazienkowych na modele eko. Te nowoczesne rozwiązania są w stanie zaoszczędzić nawet do połowy ilości wody w porównaniu do tradycyjnych modeli. Takie oszczędne baterie znajdziemy w kolekcjach Alba VerdeLine, Tiga VerdeLine, Vitto VerdeLine czy Vitto Black VerdeLine. Idealnym ich uzupełnieniem będą zestawy prysznicowe: Amigo VerdeLine i Amiga VerdeLine wyposażone w deszczownię.

Jak to działa?

Wszystkie z wymienionych modeli baterii z systemem VerdeLine wyposażone zostały w innowacyjne komponenty, które sprzyjają oszczędzaniu wody. Znajdziesz tu systemy napowietrzające, które pozwalają na użycie mniejszego strumienia przy zachowaniu pełnego komfortu korzystania z armatury czy rączki prysznicowej. Ponadto baterie mają wbudowane ograniczniki przepływu, a także nowoczesne głowice. Umożliwiają one łatwiejsze sterowanie wypływem wody, bez zbędnych jej strat. Efekt? Nawet do 50% mniejsze zużycie wody! A do tego oszczędności związane z ograniczeniem energii niezbędnej do jej ogrzania.

Produkty Ferro oznaczone VerdeLine nie tylko minimalizują zużycie wody w domu. Każda taka bateria przyczynia się do globalnej oszczędności tego cennego zasobu. A przy okazji wyróżnia się funkcjonalnością i wyjątkowym, nowoczesnym wzornictwem. Będzie wspaniałą wizytówką każdej łazienki.

Mieszkasz w wysokorozwiniętej części świata, co stawia Cię w uprzywilejowanej pozycji. Niemniej musisz mieć świadomość, że Polska jest jednym z tych krajów europejskich, który posiada najmniejsze zasoby wody pitnej. Racjonalne korzystanie z niej, to dziś tak naprawdę obowiązek każdego jej obywatela.

Powiązane serie

VITTO BLACK VERDELINE
VITTO BLACK VERDELINE
VITTO VERDELINE
VITTO VERDELINE

Powiązane produkty

Eco wybór
NP25VL
Zestaw natryskowy z deszczownią
AMIGA VERDELINE
Zestaw natryskowy z deszczownią
Cena: 563,34 zł
Eco wybór
NP26VL
Zestaw natryskowy z deszczownią
AMIGO VERDELINE
Zestaw natryskowy z deszczownią
Cena: 563,34 zł

Powiązane aranżacje

Trendy w odsłonie eko
Trendy w odsłonie eko

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady