baterie łazienkowe , oszczędzanie wody , prysznic , urządzanie

Jak oszczędzać wodę w domu?

Dziś niemal każdy z nas przyznaje, że wodę należy oraz warto oszczędzać i to nie tylko ze względów ekologicznych. Ograniczenie jej zużycia sprawia również, że obniżają się nasze domowe wydatki. Jeśli zatem chcemy zadbać o środowisko naturalne, podążać za stylem eko i zmniejszyć koszty utrzymania, poszukajmy najlepszych i zarazem niezwykle prostych sposobów. Jak oszczędzać wodę w domu? Przeczytaj poniższy wpis i poznaj proste kroki wprowadzające więcej ekologii do Twojego życia!

Zmiana codziennych nawyków – dlaczego warto oszczędzać wodę?

Wszyscy jesteśmy świadkami zmian zachodzących na świecie. Ostatnie lata pokazały, że nawet zasoby, które uznajemy za nieograniczone, mogą ulegać drastycznemu zmniejszaniu. Mimo że na co dzień nie dostrzegamy skutków niedoboru wody, inne części świata nie mają takiego luksusu. Przemyślane i ekonomiczne zużycie wody w każdym gospodarstwie domowym jest bardzo ważnym aspektem świadomego, ekologicznego podejścia. 

Kolejnym argumentem przemawiającym za oszczędzaniem wody są rachunki. Każdemu z nas zależy, aby opłaty były jak najmniejsze, tak aby ten budżet móc przeznaczyć na inne cele. Mniejsze zużycie wody realnie przyczyni się do tego, że w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy.

Baterie oszczędzające wodę Ferro

Sposoby na oszczędzanie wody w domu

Jakie są proste i mało wymagające sposoby na oszczędzanie wody w domu? Przede wszystkim warto zacząć od zmiany codziennych nawyków. Zakręcajmy wodę podczas mycia zębów i golenia. Zamieńmy kąpiel w wannie na ekonomiczny prysznic, czy też zrezygnujmy z mycia naczyń pod bieżącą wodą i zamiast tego spłukujmy je oszczędnym strumieniem. Wszystkie te z pozoru prozaiczne czynności, regularnie powtarzane pozwolą nam w realny sposób zadbać o środowisko naturalne. Spowodują również, że każdego dnia będziemy bardziej ekologiczni i być może staniemy się wzorem do naśladowania dla naszych najbliższych.

Ekologiczne baterie i natryski

Oprócz zmiany codziennych nawyków możemy też zainwestować w dobrej jakości, nowoczesną armaturę łazienkową i kuchenną, taką jak baterie i natryski z ekologicznej serii VerdeLine marki Ferro. Znajdziemy w niej przede wszystkim urządzenia do kompleksowego wyposażenia łazienek, a więc baterie o różnym przeznaczeniu: umywalkowe, bidetowe, natryskowe, rączki natryskowe oraz zestawy natryskowe. W serii są także baterie zlewozmywakowe, dzięki którym będziemy ekologiczni również w kuchni.

Baterie i natryski wyposażone zostały w innowacyjne komponenty, które napowietrzają, kontrolują wypływ i umożliwiają regulację temperatury wody, co sprzyja jej oszczędzaniu. Będą to np. napowietrzający perlator Ferro Air Mix, czy system napowietrzający AIR-In System, który pozwala na użycie mniejszego natężenia wody.

 

Baterie i natryski z systemem VerdeLine to nie tylko ograniczenie zużycia wody i domowych wydatków. Technologia VerdeLine, która pomaga oszczędzać wodę w łazience i kuchni, równocześnie gwarantuje nam pełny komfort podczas użytkowania tych urządzeń. Produkty  odznaczają się także atrakcyjnym wzornictwem. W serii znajdziemy kilka nowocześnie prezentujących się kolekcji baterii: Alba VerdeLine, Tiga VerdeLine, Vitto VerdeLine i Vitto Black VerdeLine, a także eleganckie natryski Amigo VerdeLine i Amiga VerdeLine, Kanto VerdeLine. Zróżnicowana oferta i piękny design sprawią, że bez trudu dobierzemy odpowiednie modele do naszej łazienki i kuchni świetnie komponujące ze stylistyką tych pomieszczeń.

Powiązane serie

ALBA VERDELINE
ALBA VERDELINE
VITTO VERDELINE
VITTO VERDELINE

Powiązane produkty

Eco wybór
NP26VL
Zestaw natryskowy z deszczownią
AMIGO VERDELINE
Zestaw natryskowy z deszczownią
Cena: 563,34 PLN
Eco wybór
NP25VL
Zestaw natryskowy z deszczownią
AMIGA VERDELINE
Zestaw natryskowy z deszczownią
Cena: 563,34 PLN

Powiązane aranżacje

Eko strefa łazienkowa
Eko strefa łazienkowa
Łazienka w stylu eko
Łazienka w stylu eko

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady