trendy , urządzanie , zlewozmywaki

Granitowy czy stalowy – jaki zlewozmywak wybrać?

Choć urządzając kuchnię, skupiamy się głównie na wyborze pięknych, praktycznych mebli i nowoczesnego sprzętu AGD, nie ulega wątpliwości, że swego rodzaju sercem tego pomieszczenia jest zlewozmywak z baterią. Niezależnie czy przygotowujemy posiłek, czy sprzątamy po wykonanej pracy, zlew jest stale odwiedzanym miejscem, a korzystanie ze zmywarki wcale nie usuwa go na drugi plan. Przy wyborze zlewozmywaka w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę funkcjonalność. Doświadczenie uczy, że jeśli tylko posiadamy odpowiednio dużą kuchnię, lepiej zakupić te większe modele. Po wybraniu wielkości i kształtu pozostaje jeszcze inna ważna decyzja, a mianowicie wybór materiału, z jakiego wykonano zlew.

Zlewozmywaki stalowe od lat cieszą się dużą popularnością. Są trwałe, wytrzymałe i odporne nawet na bardzo wysokie temperatury. Są też bardzo uniwersalne w wyglądzie, więc pasują do niemal każdego stylu. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja – używanie miękkich gąbek i nieagresywnych środków czystości, a zlewy stalowe na długo zachowają swój atrakcyjny wygląd. Aby uniknąć nieestetycznych zacieków z twardej wody i osadów z kamienia wapiennego można przecierać powierzchnie zlewozmywaka ściereczką nasączoną octem i sodą. Dobrym pomysłem może też okazać się wybranie modelu o fakturze lnu – na takiej powierzchni zacieki czy odbite palce nie są widoczne.

Zlewozmywak granitowy Ferro

Zlewy granitowe są twarde i solidne, a także wyraziste i piękne. O ile zlewozmywaki stalowe dyskretnie wtapiają się w rozmaite wnętrza, o tyle te wykonane z granitu podkreślają, a nawet budują styl kuchni. Często wyeksponowane, np. na kuchennej wyspie, pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale też stają się ozdobą pomieszczenia. Niewątpliwym atutem urządzeń wykonanych z granitu (a tak naprawdę z mieszanki żywicy i piasków minerałowych, co daje pozytywne efekty, np. w postaci niższej wagi) jest dostępność w kilku wersjach kolorystycznych. Te czarne i grafitowe świetnie prezentują się w kuchniach minimalistycznych i industrialnych w połączeniu z meblami i blatem w podobnej kolorystyce lub kontrastowej bieli. Z kolei zlewy piaskowe tworzą wyjątkowy klimat wnętrz prowansalskich oraz rustykalnych, choć oczywiście nie ma tu żadnych reguł i wiele zależy od doboru głównego wyposażenia oraz pozostałych dodatków. Znakomity efekt uzyskamy, kupując zlewozmywak w komplecie z baterią w tym samym kolorze, np. Zumbą o elastycznej wylewce, którą ustawimy w dowolny kształt. Istnieje też możliwość dobrania baterii pokrytej granitową powłoką. Zlewy granitowe są również łatwe w pielęgnacji.  Należy je czyścić płynem do mycia naczyń lub czystą wodą z dodatkiem delikatnych środków czyszczących np. octu spożywczego.

Powiązane serie

MEZZO II
Temp image
MEZZO II

Powiązane produkty

DRGM48/78GA-SET1-PL
Zlewozmywak z baterią
Temp image
MEZZO II
Zlewozmywak z baterią
Cena: 964,32 zł
DRGM48/78HA-SET1-PL
Zlewozmywak z baterią
Temp image
MEZZO II
Zlewozmywak z baterią
Cena: 964,32 zł

Powiązane aranżacje

Esencja minimalizmu
Temp image
Esencja minimalizmu
Skandynawski styl w nowej odsłonie
Temp image
Skandynawski styl w nowej odsłonie

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady