Skandynawski styl w nowej odsłonie

Skandynawski styl w nowej odsłonie

Opis aranżacji

Scandi ewoluuje. Coraz mniej w nim chłodu Skandynawii, a coraz więcej wizualnego ciepła i przytulności.

Metamorfoza nurtu widoczna jest w przykładowej aranżacji kuchennej. Nie brak w niej oczywiście sztandarowych wyznaczników trendu skandynawskiego. Króluje biel, która potęguje wrażenie przestronności, a wnętrze, oświetlone dziennym światłem, wydaje się jeszcze jaśniejsze. Przestrzeń nad blatami została pokryta matowymi białymi płytkami.

Podłogę wyłożono jasnymi deskami o wyraźnych sękach. Do stołu o drewnianym blacie dopasowano pomalowane na biało krzesła o ergonomicznym kształcie. W strefie zmywania znajduje się bateria kuchenna Zumba Slim 2F w czarnym, kontrastującym z tłem kolorze. To model o elastycznej wylewce – można ją wyginać, formować w dowolne kształty, by dotrzeć do wszystkich zakamarków zmywanych naczyń. Funkcjonalność baterii, jak również jej minimalistyczny design sprawiają, że idealnie wpisuje się w skandynawski styl.

Mimo tych typowych dla scandi cech nie ma tu nic z charakterystycznej dla stylu laboratoryjnej sterylności czy chłodu. Wzrok przykuwa za to solidna, ciemna podstawa stołu, jakże odmienna od lekkich, cienkich nóżek typowych dla skandynawskich mebli. Na łączeniu ścian i sufitu znajdują się… ozdobne sztukaterie. Fronty mają delikatne frezowania.

To ciekawe spotkanie minimalizmu z klasyką. Kontynuację tej koncepcji widać w oddzielonej szklanymi drzwiami części dziennej z kanapą i miękkimi poduchami, dywanem, roślinami doniczkowymi.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Kuchnia z widokiem
Kuchnia z widokiem
Pop-art w twojej kuchni
Pop-art w twojej kuchni
W białej kuchni
W białej kuchni