Kuchnia z widokiem

Kuchnia z widokiem

Opis aranżacji

Dobrze doświetlone naturalnym światłem domowe wnętrza to marzenie wielu z nas. Promienie słońca sprawiają, że nie tylko one wyglądają w nich lepiej. Mają także niebagatelne znaczenie dla samopoczucia domowników. Udowodniono między innymi, że naturalne światło zwiększa nasze zdolności umysłowe i ma działanie terapeutyczne. W tym kontekście szczególnie warto zadbać o odpowiedni dostęp słońca do wnętrz domowych.

Z pewnością taki posiada prezentowana kuchnia połączona z salonem. Piękny widok za oknem, aż prosi, by nie zasłaniać go od środka żaluzjami czy zasłonami. Wydaje się, że to wnętrze chce płynnie łączyć się z zielenią za szybą, być jej przedłużeniem. Niewątpliwie dlatego też dominuje tutaj neutralna kolorystyka z przewagą drewna. Proste białe fronty szafek idealnie komponują się z ciepłym odcieniem forniru. Taka aranżacja to gwarancja ponadczasowego i przytulnego wnętrza, w którym można wspaniale odpocząć. Tym bardziej że jest tu tyle naturalnego światła!

Efekt przestronności, wzmocniony  przez duże okna uzyskano, łącząc kuchnię z salonem. Umowną granicę pomiędzy tymi pomieszczeniami wyznacza wyspa kuchenna. To tu przygotowuje się potrawy, nie tracąc nic z toczącego się obok w salonie życia rodzinnego. Dodatkowo umieszczono tu strefę zmywania. Uwagę zwraca biały zlewozmywak, którego kolor idealnie odpowiada barwom dominującym w kuchni. Na nim ustawiono baterię Algeo. Posiada ona obrotową wylewkę, co w znacznym stopniu ułatwia kuchenne czynności. Armatura o miękkich, opływowych kształtach jest doskonałym uzupełnieniem tej wyjątkowej kuchni z widokiem na park.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Drewniane akcenty w białej kuchni
Drewniane akcenty w białej kuchni
Design & make it
Design & make it