Drewniane akcenty w białej kuchni

Drewniane akcenty w białej kuchni

Opis aranżacji

W ostatnich latach biel zdominowała nasze wnętrza. W bieli urządzamy już nie tylko łazienki. Ten kolor zawładnął także sypialnią, salonem czy kuchnią. Lubimy biel, ponieważ kojarzy się nam z czystością i spokojem. A wnętrzom tak urządzonym nadaje walor emocjonalnej neutralności. Biały we wnętrzach jest barwą ponadczasową – podobnie, jak te z palety beżów. Sprawdzać się będzie przez lata i szybko nie wyjdzie z mody. Ponadto ma ogromną moc rozjaśniania wnętrza. Docenią go więc właściciele tych domów i mieszkań, w których dostęp do dziennego światła jest ograniczony.

Biel w kuchni kojarzy się z tradycyjnym domem, sielskością i przytulnością. Dziś stosujemy ją w różnych wariantach – pojawia się zarówno we wnętrzu stylizowanym, jak i w ultranowoczesnej aranżacji z połyskującymi frontami. Często niezwykle udanym zabiegiem jest połączenie kuchennej bieli z materiałem czy fakturą w innych kolorach. Świetnie będzie wyglądać na przykład w towarzystwie drewna.

W naszej aranżacji przestrzeń kuchenna pomyślana została jako serce całego domu. Przemawia za tym stylistyka tego projektu. Przywodzi na myśl przestronne kuchnie znane chociażby z greckich domów. Ogromna wyspa kuchenna to nie tylko idealne miejsce do przyrządzania posiłków, ale i wspólnego biesiadowania. Dominację majestatycznej bieli złagodzono poprzez wprowadzenie do wnętrza drewna. Znajdziemy je na blatach oraz podłodze. Ociepla aranżację, sprawia, że w tym miejscu czujemy się dobrze. W blacie roboczym przy ścianie zamontowano zlewozmywak z baterią  Lugio. To klasyczne rozwiązanie z zakresu armatury kuchennej o miękkich, eleganckich liniach. Bateria posiada obrotową wylewkę i jest wyposażona w regulator ceramiczny. Stanowi subtelne dopełnienie tego wyjątkowego projektu.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Kuchnia z widokiem
Kuchnia z widokiem
Pudrowe pastele w kuchni
Pudrowe pastele w kuchni