Ekonomiczna strefa kuchenna

Ekonomiczna strefa kuchenna

Opis aranżacji

Prosta w formie, elegancka, funkcjonalna i ekonomiczna. To przepis na kuchnię XXI wieku. Może być loftem jak aranżacja o wysokim suficie, betonowej fakturze na ścianach i przecieranej, jakby pokrytej patyną podłodze.

Oszczędnie projektant dawkował w tej kompozycji kolory. Królują tu biel, czerń i grafit. Pomysłowe druciane półki tworzą mini-winiarnię. Jej uzupełnieniem są szafki z palet lub drewnianych skrzynek. Takie „surowe” i niedrogie elementy to jeden ze sposobów na ekonomiczne, a przy tym oryginalne urządzanie wnętrz.

Od strefy salonowej kuchnia jest przedzielona bardzo prostym, ażurowym regałem z drewna i metalu. W centrum znajduje się nieduża wyspa z lampą z ciemnych rurek nad blatem i wysokimi, metalowymi stołkami. W ciągu zabudowy meblowej umieszczono zlewozmywak w graficie z dopasowaną do niego stojącą baterią kuchenną Zicco Black – o geometrycznej formie i czarnym wykończeniu. Jej design dobrze współgra z tym loftowym wystrojem. Wylewka, korpus, uchwyt oparte są na motywie prostokąta. Bateria wyposażona jest w regulator ceramiczny, który zapewnia jej trwałość i niezawodność. Producent daje na ten model 5 lat gwarancji.

Minimalistyczne podejście widoczne jest na każdym kroku. Dekoracją jest tu właściwie tylko zawartość otwartych półek – najróżniejsze pojemniki, słoiki, rośliny doniczkowe. Nad blatem zabudowy umieszczono metalowy reling na przybory kuchenne. Ozdobą są listwy ledowe o przyjemnym, żółtym świetle, które ładnie eksponuje powierzchnie z ciepłego wizualnie drewna. Tak uzyskano efekt przytulności w loftowej przestrzeni.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Przestronna kuchnia w industrialnym stylu
Przestronna kuchnia w industrialnym stylu
Industrial w ciepłej odsłonie
Industrial w ciepłej odsłonie
Klasyka zawsze w modzie
Klasyka zawsze w modzie