Przestronna kuchnia w industrialnym stylu

Przestronna kuchnia w industrialnym stylu

Opis aranżacji

Wnętrza w stylu industrialnym to połączenie elegancji i minimalizmu, do których dodajemy odrobinę ekstrawagancji. Popularność loftowych aranżacji nie maleje, a moda na urządzanie wnętrz w tej stylistyce jest żywa niezależnie od wielkości przestrzeni, którą dysponujemy.

Industrialne kuchnie to najczęściej pomieszczenia połączone z częścią jadalną i otwarte na salon. Stwarzają duże pole do popisu, jeśli chodzi o możliwość wyposażenia, czy organizację poszczególnych stref przeznaczonych do prac kuchennych. Szczególnie, jeśli posiadają wyspę kuchenną. Bywają jednak trudne do zaaranżowania. Tym bardziej, gdy chcemy postawić na zimne kolory i podobnie kojarzące się materiały. Warto wtedy zdecydować się na subtelne ocieplenie takiej aranżacji, zestawiając elementy typowo industrialne z tymi, które złagodzą pofabryczny klimat.

Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie drewna do wnętrza. W naszej aranżacji połączyliśmy je z blatem przypominającym beton. Drewniane są także dolne szafki. Innym sprawdzonym sposobem na ocieplenie industrialnej kuchni są meble z białymi frontami. Będą dobrze wyglądać zarówno w towarzystwie cegły, jak i elementów z czarnego metalu czy betonu.

W tak urządzonych kuchniach nie może zabraknąć także stali. Świetnie sprawdzą się tu minimalistyczne w formie okapy kuchenne funkcjonalne zlewozmywaki. Ich nieodłączną towarzyszką jest oczywiście bateria zlewozmywakowa. Idealnie sprawdzi się tu model Zumba z kolorową, elastyczną wylewką. Takie rozwiązanie ułatwia wiele czynności wykonywanych przy zlewie. A jeśli będziemy potrzebować aranżacyjnej zmiany, możemy wymienić wylewkę Zumby na egzemplarz w innym kolorze.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

W komfortowym apartamencie
W komfortowym apartamencie
Niebanalna aranżacja szarej kuchni
Niebanalna aranżacja szarej kuchni