Niebanalna aranżacja szarej kuchni

Niebanalna aranżacja szarej kuchni

Opis aranżacji

Skojarzenia z szarością? Miasto, ulica, fabryka… Chyba dlatego szary kolor tak świetnie odnajduje się w stylu industrialnym.

Z cegłą

Szarość lubi starannie dobrane towarzystwo: barw i materiałów. Przykładem aranżacja z szarą zabudową kuchenną o klasycznym charakterze, którą uzupełnia wyspa w tej samej matowej tonacji. Szara jest ściana w tle otwartych górnych szafek z białymi naczyniami o prostych formach. Nad blaty projektant wprowadził jednak zupełnie inny element – cegłę w naturalnym, rudawym odcieniu. Dzięki temu dość spokojna aranżacja nabiera dynamiki.

Technicznie

Szary kolor ma w sobie coś technicznego. Pasuje więc do wszelkich nowinek, takich jak stojąca bateria zlewozmywakowa Zumba w strefie zmywania na wyspie. To ciekawy model o szarej, elastycznej wylewce, którą można wyginać w dowolne kształty. Jej wysokość reguluje się w zakresie od 28 do 44 cm, a zasięg od 15 do 35 cm. Zdecydowanie ułatwia to zmywanie, nawet naczyń o najdziwniejszych kształtach. Barwa wylewki, a także chromowany korpus i minimalistyczna forma doskonale harmonizują nie tylko z okrągłym, jednokomorowym zlewozmywakiem, ale z całą industrialną kompozycją w szarościach.

Metal, szkło i zieleń

Lampy w przeźroczystych, szklanych kloszach, stolik na stelażu w warsztatowym stylu  – to kolejne elementy świetnie współgrające z różnymi odcieniami szarości, od delikatnej gołębiej tonacji, poprzez grafit, aż po głęboki antracyt. Barwy te znakomicie harmonizują też z drewnem – blatów, podłogi, elementów fotela – pełniącym funkcję wizualnego ocieplenia.

Przytulność i mnóstwo pozytywnej energii wprowadza zieleń roślin w industrialnych doniczkach. Szary kolor okazuje się tłem idealnym.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Przestronna kuchnia w industrialnym stylu
Przestronna kuchnia w industrialnym stylu
W komfortowym apartamencie
W komfortowym apartamencie
Ekonomiczna strefa kuchenna
Ekonomiczna strefa kuchenna
Minimalizm w kuchni
Minimalizm w kuchni