Minimalistyczna strefa prysznica

Minimalistyczna strefa prysznica

Opis aranżacji

Czy da się wygodnie skorzystać z prysznica bez wanny i brodzika? Oczywiście, że tak. Otwarta strefa prysznica pozwala na pełną swobodę ruchów bez klaustrofobicznej atmosfery, jaka może wiązać się z toaletą w ciasnej kabinie. Swobodny odpływ wody w przypadku braku brodzika możliwy jest dzięki odpowiednio wyprofilowanemu podłożu oraz odpływowi liniowemu. Na przedstawionej aranżacji jest to elegancki, wydajny odpływ pod płytkę, którego wierzchnią część wypełnia się dociętym kawałkiem płytki podłogowej.

W tej nowoczesnej, przestronnej łazience ściany zostały pokryte szarobeżową okładziną imitującą naturalny kamień. Elegancka chromowana deszczownia z natryskiem i baterią Algeo zdają się dyskretnie wtapiać w tło. Minimalistyczny design urządzenia wpisuje się w stylistykę całego wnętrza. Jedyny ozdobny element to łukowato wygięty drążek zakończony głowicą deszczowni. Zestaw zawiera mydelniczkę, a rączka natrysku posiada aż trzy różne funkcje. Uwagę przykuwają efektownie podświetlone wnęki zastępujące półeczki na kosmetyki. Komfort użytkowania z pewnością podnosi praktyczny ścienny pojemnik na mydło oraz wieszak, na którym zmieszczą się ręczniki dla całej rodziny.

Strefa prysznica została zaaranżowana we wnęce, co zapewnia intymność, gdyż pozostała część łazienki – z umywalką i ogromnym lustrem – skąpana jest w naturalnym świetle wpadającym przez sięgające od sufitu do podłogi okno. Dostęp do promieni słonecznych sprawia, że uroku pomieszczeniu dodaje dorodny, żywy fikus.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Hotelowy splendor
Hotelowy splendor
Naturalny minimalizm
Naturalny minimalizm