Naturalny minimalizm

Naturalny minimalizm

Opis aranżacji

Nie toleruje tandety, ogranicza liczbę kolorów i detali, ceni ład oraz porządek. Jest mu po drodze z nurtem ekologicznym.

Minimalistyczne kompozycje inspirowane naturą są przepełnione dziennym światłem – jak przykładowa strefa prysznica o przeszklonych ścianach i drzwiach. Dzięki olbrzymim szklanym taflom i wszechobecnej zieleni niemal zaciera się granica między zewnętrznym światem przyrody a wnętrzem domu.

Na szarej podłodze znajduje się dyskretny odpływ liniowy Easy New. Na ściankach w kamiennym kolorze umieszczono armaturę. Nie bez przyczyny projektant wybrał do tej aranżacji zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Amiga VerdeLine. Jest prosty w formie, a przede wszystkim ekologiczny, bo pozwala na ograniczenie zużycia wody nawet do 50 procent. Oszczędność tę umożliwiają mechanizmy regulujące przepływ wody w deszczowni do 5,5 l/min, a w rączce natrysku do 6,4 l/min. Gdy zestawimy to z danymi dotyczącymi tradycyjnych natrysków, zauważymy, że różnica jest znacząca. Ważną rolę odgrywa zastosowany w deszczowni i rączce Air-In System. Strumień jest napowietrzony, więc jego intensywność może być mniejsza. Dobrana do panelu bateria natryskowa Alba VerdeLine także posiada ogranicznik przepływu. Utrzymanie armatury w czystości ułatwia system easy clean.

W stylizacji wyczuwa się fascynację naturą oraz szacunek dla niej. Widać to w sposobie eksponowania zieleni roślin, w prostych, przemyślanych dodatkach, jak „wyciosany” z drewna taboret, oraz w ekologicznych rozwiązaniach.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Tropikalna kąpiel
Tropikalna kąpiel
Relaks w turkusie
Relaks w turkusie