Tropikalna kąpiel

Tropikalna kąpiel

Opis aranżacji

Zieleń znakomicie oddziałuje na zmysły, uspokaja, kojarzy się z naturą i relaksem na łonie przyrody. Wspaniale sprawdza się w różnych domowych wnętrzach takich jak na przykład łazienka. Dziś nie jest już ona tylko miejscem zabiegów higienicznych. To także przestrzeń odpoczynku i wyciszenia, w której można poczuć się swobodnie i po gorącej kąpieli oddać ulubionej lekturze lub posłuchać relaksującej muzyki.

Łazienka w przykładowej aranżacji została tak urządzona, by dostarczyć użytkownikowi pozytywnych emocji, pozwolić na wypoczynek i zapewnić komfort podczas pielęgnacji. Jest przestronna, posiada duże okno, przez które docierają promienie słońca. Umilają one kąpiel i doświetlają pomieszczenie. Strefę wanny zdobią i ocieplają zielone akcenty, przede wszystkim płytki ścienne w formie plastra miodu, żywe kwiaty doniczkowe, a także funkcjonalna zasłonka z liści egzotycznych roślin. Chroni ona pomieszczenie przed zachlapaniem wodą, a jej atrakcyjne wzornictwo przywołuje krajobrazy z tropikalnych wysp. Nad wanną na długim łańcuchu wisi przemysłowa lampa z zielonym abażurem.

Wygodne mycie zapewniają baterie z serii Savio – wannowa i umywalkowa z płaskimi, ergonomicznymi uchwytami oraz 3-funkcyjna rączka natrysku Sole. Wyróżnia je zaokrąglony kształt i lśniąca chromowana powłoka. Naturalny charakter łazienki podkreślają drewniane elementy, takie jak mata podłogowa, niewielki stołeczek, ława czy szafka-regał na ręczniki i niezbędne akcesoria łazienkowe. Drewno, które doskonale ociepla pomieszczenie, widoczne jest również w strefie umywalki. Drewniany jest blat, rama wiszącego na skórzanym pasku okrągłego lustra i taca, na której ustawiono budujące wyjątkowy nastrój świece.

Kąpiel w tak zaaranżowanym wnętrzu pozwoli użytkownikowi poczuć niezwykły klimat egzotycznych krajów. A kto wie, może skłoni go również do dalekich podróży w nieznane.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Modułowa łazienka domowa
Modułowa łazienka domowa
Relaks w turkusie
Relaks w turkusie
Naturalny minimalizm
Naturalny minimalizm