Na południu Grecji

Na południu Grecji

Opis aranżacji

Jak nie wychodząc z domu poczuć niepowtarzalny klimat malowniczej Grecji? Najlepiej dysponując odpowiednio dużą kuchnią zaprojektować ją tak by, przypominała wnętrze greckiej tawerny.

W pomieszczeniu, podobnie jak w przykładowej aranżacji, powinny zatem dominować barwy niebieska i biała. Zamiast drzwi mamy łuk dzielący pomieszczenie na dwie części oraz duże drewniane okno tarasowe, dzięki którym w pogodne dni można spożywać posiłki w otoczeniu przyrody. Niebieskie szafki o misternie wyprofilowanych frontach nadają wnętrzu przytulności, a ustawione przy oknie olbrzymie dzbany podkreślają jego południowy charakter. W centrum znajduje się duża wyspa z praktycznymi półkami na niezbędne akcesoria oraz obszernym białym kamiennym blatem roboczym z wygodną strefą zmywania. Tworzy ją elegancki granitowy zlewozmywak w kolorze szarym i dodająca wystrojowi słonecznego blasku bateria kuchenna Zumba z cytrynową wylewką. Poza interesującą estetyką wyróżnia się ona znakomitymi walorami funkcjonalnymi. Elastyczną wylewkę można dowolnie zginać nadając jej formę dostosowaną do potrzeb użytkownika.

Prawdziwą ozdobą kuchni są płytki ścienne z niezwykle dekoracyjną mozaiką  z motywami śródziemnomorskimi w bieli i różnych odcieniach błękitu. Wystrój ocieplają roślinne akcenty – urocze drzewko cytrynowe i zioła umieszczone w doniczkach, a także drewniane stołeczki, wiklinowe kosze oraz wiszące lampy w beżu. Gustownie prezentuje się również kominek przypominający kształtem piec chlebowy. W greckiej kuchni nie mogło zabraknąć szklanych naczyń z obowiązkową oliwą i sokiem pomarańczowym oraz detali kojarzących się z żeglarstwem, dlatego na ścianie umieszczono biało-niebieskie wiosło.

Wnętrze jest przestronne, jasne, nastraja niezwykle pozytywnie, budzi skojarzenia z wakacjami, relaksem i beztroską.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Aranżacja kuchni z miętą w roli głównej
Aranżacja kuchni z miętą w roli głównej
Energia zielonej kuchni
Energia zielonej kuchni