Nowoczesna kuchnia z wyspą

Nowoczesna kuchnia z wyspą

Opis aranżacji

Kuchenna wyspa to jeden z bardziej atrakcyjnych elementów wyposażenia otwartej kuchni. Świetnie wygląda, a przy okazji jest bardzo praktyczna. Jej głównym zadaniem staje się wydzielenie umownej granicy pomiędzy kuchnią a salonem.

Kuchenna wyspa pasuje do kuchni w każdym stylu. Największe wymaganie, jakie stawia to odpowiednia ilość miejsca niezbędnego do wkomponowania jej w przestrzeń. Chociaż z pewnością spełni swoje zadanie także na małej powierzchni – oczywiście w zminiaturyzowanej wersji.

Jak możemy ją wykorzystać? Z pewnością sprawdzi się jako dodatkowy blat roboczy. Możemy umieścić tu zlewozmywak i stworzyć strefę zmywania. A jeśli w kuchennej wyspie zamontujemy w płytę grzewczą, będzie idealnym miejscem do gotowania potraw.

Wyspa kuchenna zazwyczaj jest na tyle duża, że z łatwością pomieści praktyczne szuflady czy w razie potrzeby – nawet piekarnik. Może stać się także ciekawą alternatywą dla jadalnego stołu. Dlatego odpowiednio zaaranżowana sprawnie połączy obydwie funkcje: kuchni i jadalni.

W naszej kuchni dominują proste formy i delikatna kolorystyka. Szarości na ścianach i podłodze oraz seledynowe fronty mebli połączono z ciepłym odcieniem drewna. Aranżacja sprawia, że chce się tu spędzać wspólny czas. Kuchenna wyspa jest tu przede wszystkim miejscem przygotowania potraw i wspólnego biesiadowania. Strefa zmywania znalazła się pod ścianą. Przy zlewozmywaku znajdziemy ustawioną baterię Zicco o ciekawym kształcie. Taka kuchnia to miejsce, wokół którego z pewnością toczyć się będzie spora część życia rodzinnego i towarzyskiego.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Wakacyjny klimat
Wakacyjny klimat
Kuchnia w trendach
Kuchnia w trendach
Ekonomiczna strefa kuchenna
Ekonomiczna strefa kuchenna