Studio kąpielowe

Studio kąpielowe

Opis aranżacji

Dawniej łazienka była wyłącznie miejscem związanym z higieną. Dziś ma także służyć wypoczynkowi. Projektanci kreują więc piękne studia kąpielowe, będące luksusowymi domowymi spa.

To zwykle designersko urządzona przestrzeń dla koneserów, o niebanalnej kolorystyce i oryginalnym wyposażeniu, jak przykładowa czarna aranżacja – w męskim stylu, przywodząca na myśl bardziej studio fotograficzne niż łazienkę. Wszystko tu jest nieco inne, nieszablonowe. Bo też wanna nie musi być przecież biała, może być czarna – prostokątna, kamienna. Schematom wymyka się także armatura. Warto zwrócić uwagę na wykorzystaną w stylizacji baterię wannową wielootworową Adore Black/Chrome, po mistrzowsku łączącą czerń z chromem. Mechanizm ma ukryty, a na zewnątrz widoczne są tylko wyciągana, cylindryczna rączka natrysku, zgrabny uchwyt, ceramiczny przełącznik wanna/natrysk i wylewka. Z tej samej kolekcji jest podtynkowa bateria umywalkowa, której mechanizm również schowano w ścianie, a widzimy tylko uchwyt i dość długą, 19-centymetrową wylewkę. Gwarantem niezawodności tych nowoczesnych urządzeń jest regulator ceramiczny.

Odpowiednio rozmieszczone punkty ledowe odbijają światło w połyskującej czarnej glazurze i ładnie eksponują duże czarno-białe fotografie. W świetle tym „błyszczą” też nieliczne białe elementy, jak prostokątna umywalka z obszernym blatem.

Kompozycja, choć w poważnej, ciemnej tonacji, nie przytłacza, tylko intryguje i zaprasza do relaksu oraz delektowania się tym niezwykłym wystrojem.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

W nastrojowej łazience
W nastrojowej łazience
Hotelowy splendor
Hotelowy splendor