Stylowa kuchnia w kamienicy

Stylowa kuchnia w kamienicy

Opis aranżacji

W czym tkwi urok kamienic? Pięknie podpowiadają… jaki styl nadać aranżacji. Cała sztuka w tym, by te podpowiedzi umieć wychwycić i wykorzystać do wykreowania nietuzinkowego, komfortowego wnętrza.

Oczywiście jest to często nie lada wyzwanie, bo mieszkania w kamienicach mają zwykle niestandardowy układ. Ale cechują je też wysokie sufity i dobre doświetlenie naturalnym światłem, co daje projektantom pole do popisu. Atuty te wykorzystano w aranżacji w delikatnym błękitno-szarym odcieniu. Odkryte belki sufitowe pokryto jasnoniebieską bejcą. Pomieszczenie nabrało dzięki temu przyjemnego, prowansalskiego klimatu.

Wzrok przykuwają niebieskie dodatki: naczynia, pojemniki na przyprawy, które zostały wyeksponowane w przeszklonych i podświetlonych półkach. Niebieską barwę ma też bateria kuchenna Zumba, wyróżniająca się nie tylko oryginalnym kolorem, lecz także funkcjonalnością. Jej elastyczną wylewkę można dowolnie ustawiać, wyginać, co zdecydowanie ułatwia zmywanie.

Pod sufitem, nad wyspą, wisi duży prostokątny stelaż z materiału o fakturze marmuru. Przymocowano tam połyskujące metalicznie garnki, patelnie, duże sztućce. To bez wątpienia najbardziej oryginalny i zwracający uwagę element, który jednocześnie nieco optycznie obniża sufit, czyniąc wnętrze bardziej przytulnym.

Wizualnego ciepła dodają drewniane akcenty, jak blaty klasycznej zabudowy meblowej, deski do krojenia, tylne ścianki półek, podłoga. Kuchnia pachnie ziołami, które rosną w lawendowych doniczkach na parapecie, i bzem.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Skandynawski styl w nowej odsłonie
Skandynawski styl w nowej odsłonie
Aranżacja kuchni w stylu loft
Aranżacja kuchni w stylu loft
Kuchnia & bar
Kuchnia & bar