akcesoria łazienkowe , czyszczenie

Jak prawidłowo dbać o akcesoria łazienkowe?

Akcesoria łazienkowe są ważnymi elementami wyposażenia każdej łazienki. Z czasem mogą jednak tracić swój początkowy urok i praktyczność, zwłaszcza te, które są eksploatowane niemal codziennie. Zużycie niektórych części nie wymaga jednak wymiany całego produktu. W wielu przypadkach wystarczy zamienić dany element na nowy, by przedmiot odzyskał funkcjonalność oraz estetykę. Zawsze natomiast warto dbać o akcesoria i armaturę łazienkową tak, by służyły nam bardzo długo.

Jakich środków używać do czyszczenia akcesoriów łazienkowych?

Systematyczne sprzątanie łazienki — obejmujące wszystkie znajdujące się w niej elementy wyposażenia — sprzyja zmniejszaniu częstotliwości wymiany poszczególnych przedmiotów. W celu uzyskania świetnych efektów warto zwracać uwagę na wszelkie szczegóły i często przecierać akcesoria łazienkowe wilgotną ściereczką z mikrofibry. Ten zabieg bardzo dobrze poradzi sobie z lekkimi, codziennymi zabrudzeniami oraz kurzem. Dla osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów warto przedmioty następnie wytrzeć do sucha i wypolerować.

W przypadku większych zabrudzeń można sięgnąć po specjalistyczne, delikatne środki chemiczne przeznaczone do danych powierzchni. Przy ich stosowaniu należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta, zwłaszcza pod względem zalecanego stężenia, czasu oraz temperatury działania. Odstępstwa mogą nieść ze sobą negatywne skutki dla danego akcesorium. Każdy środek czyszczący należy dokładnie spłukać, a czyszczony nim przedmiot osuszyć.

Jak sprzątać łazienkę i dostępne w niej akcesoria łazienkowe to najlepiej porządnie, ale przy tym z zachowaniem odpowiedniej dozy delikatności. Rekomendujemy więc, by unikać wszelkich substancji żrących i stosowania twardych gąbek, jak również wybielaczy. Mogą bardzo negatywnie wpłynąć na baterie i inne przedmioty chromowane oraz powodować ich nieestetyczne przebarwienia czy zarysowania. Podobnie jak preparaty zawierające składniki ścierające, które także mogą rysować powierzchnie posiadanych przez Ciebie akcesoriów.

Dlaczego cykliczna pielęgnacja łazienki jest taka ważna?

Wielu z nas zastanawia się nad tym, jak sprzątać, żeby zawsze było czysto. Przy czym łazienka — jako miejsce, w którym sami dbamy o swoją higienę  — to pomieszczenie, gdzie troska o porządek powinna stanowić najwyższy priorytet. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że — ze względu na specyficzne warunki w nim panujące — jest ono szczególnie narażone na występowanie szkodliwych drobnoustrojów.

Powszechnie wiadomo też, iż lepiej zapobiegać nagromadzeniu się zabrudzeń i osadów z kamienia bądź mydła niż potem walczyć z uporczywymi ich śladami, co może stanowić naprawdę spory problem. Zachowanie systematyczności w sprzątaniu znacząco ułatwia utrzymanie porządku na odpowiednim poziomie, bez konieczności wkładania w to naprawdę bardzo dużego wysiłku. Ponadto regularne czyszczenie wszystkich elementów wyposażenia łazienki znacznie podnosi komfort korzystania z niej i sprawia, że codzienna higiena osobista to prawdziwa przyjemność.

Nie powinno się przy tym zapominać o najdrobniejszych elementach armatury. Tak np. regularne czyszczenie głowicy baterii zapewnia jej długoletnią, bezawaryjną pracę. Szacuje się, że tego rodzaju konserwację należy wykonywać co najmniej raz na pół roku.

Dlaczego warto wymieniać części do akcesoriów łazienkowych?

Oszczędność pieniędzy to niejedyna zaleta wymiany wyłącznie tych części, które w danym produkcie stały się niepełnowartościowe. Istotnym walorem takiego rozwiązania jest troska o ekologię. Wyrzucając wyłącznie zepsute elementy zamiast całych akcesoriów, sprawiamy, że do środowiska trafia zdecydowanie mniej odpadów.

Nie warto trzymać w domu produktu, który nienależycie odgrywa swoją rolę w Twoim życiu codziennym. Godzi się natomiast nadać mu nowy blask, gdy tylko jest to możliwe. Zarówno Twój portfel, jak i środowisko będą Ci wdzięczne.

Jakie są rodzaje części serwisowych do akcesoriów łazienkowych?

Na rynku można spotkać różne części serwisowe do przyborów łazienkowych pozwalające powrócić im do czasów świetności. Jeśli więc zauważysz, że Twoje akcesoria nie spełniają już swojej funkcji tak jak kiedyś, nie musisz definitywnie się ich pozbywać.

Wielokrotnie podlegającymi wymianie częściami są główki szczotki do WC, nieco rzadziej pojemniki im dedykowane. W końcu to przedmioty używane niezwykle często dla zachowania odpowiedniej czystości toalety. Dodatkowo mają kontakt z wieloma bakteriami i innymi drobnoustrojami. Dość sporej częstotliwości wymiany wymagają też używane nawet po kilkanaście razy dziennie pompki do dozowników mydła oraz innych płynnych produktów używanych nie tylko w łazience.

Ponadto akcesoria, takie jak kubki czy szklanki łazienkowe, czasem tłuką się lub wyszczerbiają. Może się też zdarzyć, że uchwyt im dedykowany ulegnie uszkodzeniu. W dużej części przypadków możesz wymienić jedynie zepsuty element takiego kompletu, nie wydając pieniędzy na tę jego część, która nadal dobrze spełnia swoją funkcję. Podobna zasada dotyczy mydelniczek. Jeżeli np. kupisz szklaną z uchwytem metalowym, możesz wymienić tylko szkło, gdy to ulegnie stłuczeniu, bez konieczności zakupu całego zestawu.

Jak często powinna następować wymiana poszczególnych części serwisowych do akcesoriów łazienkowych?

Częstotliwość wymiany poszczególnych części akcesoriów łazienkowych zależna jest od stopnia zużycia danego produktu. Przykładowo zakup nowej pompki do dozownika będzie konieczny, gdy Twoja dotychczasowa zacznie się np. zacinać w wyniku długotrwałej, częstej eksploatacji.

Akcesoria, takie jak kubki łazienkowe raczej rzadko wymagają ingerencji. Poszczególne elementy zastępuje się tu nowymi najczęściej w przypadku, kiedy niechcący ulegną one uszkodzeniu. Równie dobrze mogą służyć Ci przez lata i być przekazywane innym osobom, gdy zdecydujesz się np. na zmianę aranżacji łazienki.

Najczęściej wymianie powinna podlegać główka szczotki do WC. Oczywiście modele bywają różne. Nie można więc powiedzieć, że wszystkie zużywają się tak samo. Niemniej warto, ze względu na gromadzące się na szczotce do WC drobnoustroje, dbać o wymianę jej główki co jakiś czas. Jest to konieczne, zwłaszcza gdy zauważysz na niej brud niedający się doczyścić żadnym środkiem.

Części serwisowe do armatury i akcesoriów łazienkowych — podejście Ferro

W Ferro wierzymy, że wiele uszkodzonych lub w pewnym stopniu zużytych akcesoriów łazienkowych zasługuje na odzyskanie dawnego blasku. Z tego powodu całym sercem zachęcamy do ich serwisowania, jeśli właśnie to ma szansę przyczynić się do przedłużenia żywotności danego rozwiązania.

Dzięki inwestycji w części serwisowe sanitarne Ferro możesz zaś poczuć niemałą satysfakcję, wymieniając uszkodzony komponent na taki funkcjonujący poprawnie. Przywrócenie przedmiotowi praktyczności, którą odznaczają się nowe produkty, jest osiągnięciem godnym szacunku, świadczącym o świadomości ekologicznej i dzięki temu niezwykle pochwalanym przez zwolenników nurtu „naprawiaj, nie wyrzucaj”.

Jeżeli natomiast czujesz, że Twojej łazience brakuje odpowiedniego poziomu praktyczności, także spieszymy z pomocą. Akcesoria do armatury dostępne w ofercie Ferro także mają szansę stać się funkcjonalnymi elementami Twojego domu, podnoszącymi komfort wykonywania codziennych czynności.

Powiązane serie

GRETA
GRETA
GRETA BLACK
GRETA BLACK

Powiązane produkty

Nowość
ARE35
Wieszak na ręcznik z półką
RETRO
Wieszak na ręcznik z półką
Cena: 468,63 zł
Nowość
AAI05BR
Wieszak pojedynczy
ANTICA
Wieszak pojedynczy
Cena: 104,55 zł
Nowość
ASM33
Uchwyt na papier toaletowy
SMILE
Uchwyt na papier toaletowy
Cena: 99,02 zł
Nowość
AGR10BL
Wieszak na ręcznik podwójny 60 cm
GRETA BLACK
Wieszak na ręcznik podwójny 60 cm
Cena: 260,76 zł

Powiązane aranżacje

Nieprzemijająca moda na styl loftowy
Nieprzemijająca moda na styl loftowy
Łazienka w stylu eko
Łazienka w stylu eko

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady