baterie łazienkowe , prysznic , urządzanie , wanna

Jak urządzić małą łazienkę, aby była wygodna?

Bez względu na to, jak duża jest Twoja łazienka, zapewne chcesz, aby była estetycznie urządzona i przede wszystkim zapewniała Ci komfort podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Być może łatwiej jest osiągnąć taki cel, gdy ma się do dyspozycji obszerne pomieszczenie. Jednak i małą łazienkę da się zaaranżować tak, by była atrakcyjna wizualnie, przytulna i wygodna. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej i oczywiście umiejętnie dobranych oraz sprytnie rozplanowanych sprzętów i armatury. Jak urządzić małą łazienkę? Podpowiadamy!

Sposoby na przestrzeń – czy prysznic i wanna w małej łazience to dobre rozwiązanie? 

Aby zwolnić część cennego miejsca, możesz na przykład umieścić pralkę w kuchni zamiast w łazience oraz zrezygnować z wanny na rzecz kabiny prysznicowej typu walk-in. Bardzo ważna okazuje się także kolorystyka wnętrza. Jasne barwy powiększą je optycznie, podobnie jak zawieszone na ścianie duże lustro, czy światło słoneczne docierające przez okno. Pamiętaj również, by nie przesadzać z wszelkimi dodatkami dekoracyjnymi i akcesoriami. Wybierz te najpotrzebniejsze i gustownie podkreślające wystrój. Jeśli chcesz wydzielić strefy umywalki i kąpieli, zrób to w możliwe najbardziej dyskretny sposób za pomocą niewielkiej ścianki czy tafli szkła.

nowoczesna mała łazienka

Mała łazienka – jakie kolory będą najlepsze?

W małej, urządzonej w jasnych barwach łazience możesz pozwolić sobie na mocniejsze akcenty. Czarne baterie i natrysk, które doskonale ożywiają wnętrze, sprawią, że będzie ono prezentować się elegancko. Przykładem tak zaaranżowanego pomieszczenia jest łazienka, w której wykorzystano baterie z linii Algeo Black oraz funkcjonalny zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią — Rondo Black. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu poszczególnych elementów powstała modna i wygodna przestrzeń do pielęgnacji i relaksu. Neutralnie urządzona łazienka nie musi być nudna! Za pomocą stylowych akcesoriów dopasujesz jej wygląd do najmodniejszych trendów.

urządzanie małej łazienki - łazienka z żółtymi detalami

Wykorzystanie przestrzeni – wanna z prysznicem pod skosem?

Łazienka na poddaszu, w której występują skosy, może być nieco problematyczna podczas urządzania. Tego typu pomieszczenia wymagają odpowiedniego projektu, dzięki któremu poszczególne elementy wyposażenia zostaną właściwie rozplanowanie. Praktyczną opcją będzie instalacja wanny z prysznicem pod skosem. Montaż wanny bezpośrednio pod skosem sprawia, że w pomieszczeniu zyskuje się miejsce na otwartą strefę natrysku. Prysznic pod oknem to doskonałe rozwiązanie, jednak warto zadbać o prywatność. Na szybie można umieścić specjalne folie, dzięki którym utrzymywanie higieny będzie w pełni komfortowe. 

Jakie dodatki i akcesoria wybrać do łazienki o małym metrażu?

Baterie Algeo w wersji chromowanej idealnie komponują się z jasnym wystrojem. Z bateriami wannową i natryskową, stylistycznie współgra zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Squerto Lux o prostokątnej rączce natrysku i głowicy deszczowni. We wnętrzu nawiązującym aranżacją do stylu skandynawskiego najlepiej umieścić gustowne dodatki takie jak szafka pod umywalkę i taboret z jasnego surowego drewna oraz kosze i inne praktyczne akcesoria.

 

Łazienka o małym metrażu może być zarówno elegancka, jak i komfortowa, wystarczy mieć na nią dobry pomysł i poświęcić nieco czasu na znalezienie wyposażenia pasującego do wnętrza, a efekt z pewnością będzie zadowalający!

Powiązane serie

ALGEO BLACK
ALGEO BLACK
ALGEO
ALGEO

Powiązane produkty

NP21-BL
Zestaw natryskowy z deszczownią
RONDO BLACK
Zestaw natryskowy z deszczownią
Cena: 488,31 PLN
NP79-BFI13U
Deszczownia z natryskiem i baterią wannową
FIESTA
Deszczownia z natryskiem i baterią wannową
Cena: 1367,76 PLN
NP22-BL
Zestaw natryskowy z deszczownią
SQUERTO BLACK
Zestaw natryskowy z deszczownią
Cena: 488,31 PLN
NP78-BAG13U
Deszczownia z natryskiem i baterią wannową
ALGEO
Deszczownia z natryskiem i baterią wannową
Cena: 1190,64 PLN

Powiązane aranżacje

Czarny design w małej łazience
Czarny design w małej łazience
Modne trendy w małej łazience
Modne trendy w małej łazience

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady