Funkcjonalne rozwiązanie w strefie prysznica

Funkcjonalne rozwiązanie w strefie prysznica

Opis aranżacji

Zmieniają się nasze preferencje dotyczące wyposażenia łazienek. Coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych kabin prysznicowych na rzecz nowoczesnych rozwiązań typu walk-in.

W strefie prysznica nie musi być brodzika. Zazwyczaj nie ma w niej żadnych progów ani nawet standardowych drzwi. Kabina stoi bezpośrednio na podłodze. Jej ściankami mogą być duże tafle z transparentnego szkła. Dzięki temu nic nie zakłóca przestronności aranżacji. Strefa prysznica jest właściwie niewidoczna, więc pasuje do każdej stylizacji i każdego metrażu.

Woda w kabinach walk-in odprowadzana jest odpływem liniowym umieszczonym w podłodze albo… w ścianie, jak w przykładowej kompozycji. Posadzka pod prysznicem jest tutaj idealnie gładka. Daje to interesujący efekt wizualny.

Zastosowany model Wall slim z zewnątrz ma polerowaną maskownicę w formie estetycznej płytki. Woda „znika” ze strefy prysznica wąską szczeliną w pobliżu granicy ściany i podłogi. Odpływ posiada stalowy syfon zintegrowany z otworem rewizyjnym oraz korek rewizyjny, który umożliwia łatwy dostęp do syfonu. Połyskujące metalem części urządzenia tworzą harmonijną całość z chromowanymi elementami w łazience, jak armatura czy gustowne akcesoria.

Kabiny walk-in z odpływem w podłodze lub ścianie okazują się też bardzo funkcjonalne, gdy w domu przebywają osoby w starszym wieku, które mają problemy ruchowe i brodzik jest dla nich utrudnieniem w samodzielnym korzystaniu z kąpieli.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Wygodne rozwiązanie i atrakcyjny efekt wizualny
Wygodne rozwiązanie i atrakcyjny efekt wizualny
Minimalistyczna strefa prysznica
Minimalistyczna strefa prysznica
Błysk i komfort pod prysznicem
Błysk i komfort pod prysznicem