Kuchenna przestrzeń artysty

Kuchenna przestrzeń artysty

Opis aranżacji

Gotowanie przypomina trochę tworzenie dzieła artystycznego. Potrzeba fantazji, by odpowiednio dobrać składniki, zestawić smaki, zapachy, a nawet kolory i wydobyć z nich coś wyjątkowego, co zrobi wrażenie na odbiorcach. Jak każda sztuka, potrzebuje też odpowiedniego entourage‘u.

Dla pasjonatów sztuki kulinarnej, lubiących dzielić się swym talentem z domownikami i gośćmi, idealną aranżacją jest kuchnia otwarta na salon, z efektowną wyspą w centralnym miejscu. Dzięki niej goście mogą towarzyszyć kulinarnej twórczości gospodarzy, a potem degustować świeżo przyrządzone – specjalnie dla nich – wyszukane dania.

Przykładowa kompozycja, idealna dla maestra sztuki kulinarnej, jest przemyślana i niezwykle… wysmakowana. Zabudowa meblowa ma klasyczną formę w odcieniu złamanej bieli. Przeszklone najwyższe półki ozdobiono szprosami. Delikatnie frezowane fronty drewnianych mebli pięknie korespondują ze sztukateriami, eleganckimi gzymsami. Szlachetnością urzeka marmurowa faktura wyspy zestawiona z ciemnozielonymi powierzchniami pomiędzy górnymi i dolnymi półkami zabudowy. Nie ma tu przypadkowości. Z aranżacją dobrze komponują się granitowy zlewozmywak w białym odcieniu i stojąca bateria kuchenna Adore White/Chrome – w bieli połączonej z chromem – wyposażona w regulator ceramiczny i obrotową wylewkę zakończoną perlatorem.

Starannie dobrane dodatki – designerska lampa złożona z okręgów różnej wielkości, duży obraz na ścianie – kreują niesztampową przestrzeń dla miłośników sztuki.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Stylowa kuchnia w kamienicy
Stylowa kuchnia w kamienicy
Klasyka w nowoczesnej odsłonie
Klasyka w nowoczesnej odsłonie
Drewniane akcenty w białej kuchni
Drewniane akcenty w białej kuchni
Francuska klasyka
Francuska klasyka