baterie kuchenne , urządzanie , zlewozmywaki

5 sposobów na sprytne rozwiązania w kuchni

Nie bez powodu mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Miejsce to zazwyczaj tętni życiem, gdyż spędzamy w nim całkiem sporą część dnia. Tutaj przygotowujemy posiłki dla siebie i reszty domowników, ale także dla zaproszonych przez nas gości. Ważne więc, by odznaczało się wysokim poziomem funkcjonalności, maksymalnie ułatwiając nam wykonywanie codziennych czynności. Jakie są sprytne rozwiązania do kuchni sprawiające, by ta była pomieszczeniem zarówno pięknym, jak i praktycznym? Jakie kuchenne akcesoria warto nabyć?

Pomysły na funkcjonalne rozwiązania w kuchni

Gotowanie, które jest zdecydowanie podstawową czynnością wykonywaną w kuchni, zwykle odbywa się według jednego schematu. Jest to wyciąganie produktów z lodówki, ich dalsza obróbka na blacie — niejednokrotnie poprzedzona myciem (np. opłukiwaniem warzyw) lub nalewaniem wody (np. do garnka) – i zakończenie procesu przygotowań na kuchence bądź w piekarniku. Przemyślane rozmieszczenie sprzętów, uwzględniające przedstawiony ciąg czynności, zdecydowanie sprzyja przyspieszeniu oraz zwiększeniu komfortu gotowania.

Ponadto warto zadbać o doskonałe wyposażenie strefy zlewozmywaka jako miejsca, z którego korzysta się nader często. Nie tylko płukanie owoców i warzyw, ale też mycie naczyń czy napełnianie wodą garnków bądź czajnika wymaga wdrożenia wygodnych rozwiązań wpływających na ułatwienie codziennych obowiązków.

Odpowiednie rozplanowanie oraz wyposażenie przestrzeni jest kluczem do uzyskania funkcjonalnej i pełnych praktycznych rozwiązań kuchni. Ta zaś wcale nie musi być duża, by korzystanie z niej było przyjemnością. Współcześnie istnieje wiele sprytnych rozwiązań do małych kuchni, które udowadniają, że na niewielkim metrażu można naprawdę wiele zdziałać.

Praktyczna bateria kuchenna z elastyczną wylewką

Bateria kuchenna z elastyczną wylewką o barwie dobranej do aranżacji wnętrza uznawana jest za produkt niezwykle funkcjonalny i designerski zarazem. Możliwość wyboru spośród szerokiej gamy kolorów, jak również dość duża swoboda ustawiania kształtu wylewki oraz kierunku strumienia tego typu modeli czyni to rozwiązanie uniwersalnym, będącym świetnym uzupełnieniem każdej kuchni.

bateria kuchenna z elastyczną wylewką

Posiadając je, nie trzeba martwić się o to, czy dana bateria posiada wylewkę na odpowiedniej dla danego zlewozmywaka wysokości — tutaj można ustawić ją samodzielnie, w zależności od aktualnych potrzeb. Potrzebujesz kompleksowo umyć zlew, docierając w każdy jego zakamarek? Dzięki elastycznej wylewce łatwo nakierujesz strumień wody tam, gdzie zechcesz. Chcesz napełnić wysoki garnek czy wazon? Przy możliwości regulacji wysokości wylewki nie będzie to stanowić problemu.

Wygodny zlewozmywak 2-komorowy

Jeżeli tylko istnieje sposobność wygospodarowania odpowiedniej ilości miejsca, warto zainwestować w zlewozmywak 2-komorowy, a ten — przy dobrym rozplanowaniu — potrafi zmieścić się nawet w stosunkowo niewielkiej kuchni. Dlaczego? Istnieją ku temu powody.

zlewozmywak 2-komorowy

Zlewy posiadające dwie komory są rozwiązaniem bardzo praktycznym w każdym domu, w którym nie ma zmywarki bądź — pomimo jej istnienia — sporo naczyń myje się ręcznie. Takiego rodzaju zlewozmywak nie tylko pomieści więcej garnków czy elementów zastawy stołowej, ale także pozwoli na ich posegregowanie, jeśli to jest dla nas konieczne, by uzyskać odpowiedni komfort zmywania.

Poza tym zlewozmywak 2-komorowy to świetne rozwiązanie także dla wszystkich tych, którzy cenią sobie możliwość składowania brudnych naczyń w jednej komorze, pozostawiając drugą dla innych prac kuchennych. Dzięki temu zachowują oni swobodny dostęp do połowy zlewu, gdzie mogą wygodnie opłukać owoce lub napełnić garnek, bez obaw np. o stłuczenie szklanki.

Oszczędny dla zużycia wody perlator do baterii kuchennej

Zwolennicy ekologii czy po prostu oszczędności domowego budżetu chętnie inwestują w produkty im sprzyjające. Jednym z nich jest perlator do baterii kuchennej. To niewielki element o strukturze sitka montowany na końcu wylewki, zaliczany do sprytnych rozwiązań w kuchni.

Znany także jako regulator strumienia wody napowietrza ten wypływający z baterii kuchennej, a niektóre modele ograniczają przepływ wody, przyczyniając się do oszczędnego gospodarowania nią i zmniejszenia naszych rachunków. Co ważne, nie wpływa przy tym negatywnie na komfort podejmowanych czynności. Strumień wypływający z wylewki — przy zastosowaniu perlatora — zostaje wzbogacony o dużą ilość pęcherzyków powietrza. Dzięki temu jego objętość wizualna nie ulega zmniejszeniu, mimo nawet znacznej redukcji zużycia wody. Tak mały element odgrywający tak dużą rolę musiał znaleźć się w grupie nowoczesnych akcesoriów kuchennych należących do funkcjonalnych rozwiązań w kuchni.

Funkcjonalny wąż do baterii z wyciąganą wylewką

Wspominając o praktycznych produktach i rozwiązaniach kuchennych, nie można zapominać o bateriach z wyciąganym natryskiem. To one, jak żadne inne, umożliwiają bowiem napełnienie wodą garnka umieszczonego na blacie w znacznym oddaleniu od zlewozmywaka, a nawet wiadra zlokalizowanego na podłodze. Wszystko dzięki zastosowaniu węża do baterii z wyciąganą wylewką. Ten dobrze dobrany i odpowiednio długi zdecydowanie sprzyja ułatwieniu wykonywania wielu kuchennych czynności.

Pomocny uchwyt na ręcznik papierowy

Ręczniki papierowe mają wiele zastosowań. Stanowią nieocenioną pomoc w codziennych działaniach. Można się nimi wspomagać jednakowo podczas osobistych czynności pielęgnacyjnych, jak i przy wykonywaniu różnych obowiązków domowych. Sprzątanie oraz gotowanie dla wielu staje się dzięki nim łatwiejsze, a specjalne wieszaki pozwalają im być cały czas pod ręką. Uchwyty na ręczniki papierowe — bo o nich mowa — to akcesoria ułatwiające funkcjonalną organizację przestrzeni domowej.

Jaki musi być uchwyt na ręcznik papierowy z dużą rolką?

Wyróżniamy dwa główne rodzaje produktów tego typu — wiszące oraz stojące. Do tych pierwszych należy zaliczyć nie tylko modele przeznaczone do montażu ściennego, ale także uchwyt na ręcznik papierowy podwieszany, mocowany o spód lub drzwi szafki kuchennej. Który wariant najlepiej wybrać, jeśli lubi się korzystać z dużych rolek?

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że nie każdy model jest stworzony do znacznej ilości nawiniętego papieru. Uchwyty stojące dobrze radzą sobie z niewielkimi rolkami. W przypadku większych gabarytów mogą się przewracać podczas prób oderwania fragmentu ręcznika papierowego. Zdecydowanie pogarsza to komfort użytkowania.

W takim przypadku należy zainwestować w wytrzymały, ścienny wieszak na ręcznik papierowy. Duża rolka wymaga nad wyraz solidnych rozwiązań. Tylko takie będą w stanie udźwignąć sporą ilość papieru. Z tego też powodu nie warto kupować plastikowego uchwytu na ręcznik papierowy, który świetnie radzi sobie z niewielkimi rolkami. Te większe bez problemu udźwignie wariant metalowy, koniecznie przykręcany do ściany. Nawet najsolidniejsze modele ze stali nie utrzymają dużej rolki papieru, jeśli będą jedynie przyklejone lub zamocowane za pomocą przyssawek. Prędzej czy później taki wieszak na ręcznik papierowy odłączy się od podłoża pod wpływem sporego obciążenia i ciągłej eksploatacji.

Wieszak na ręczniki papierowe do kuchni — na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru uchwytu idealnego zdecydowanie należy przemyśleć, z jak dużym gabarytem rolki miałby sobie poradzić. To kluczowa kwestia zawężająca lub rozszerzająca spektrum poszukiwań. Niezależnie od wielkości rolki, wieszak na ręczniki papierowe powinien odznaczać się dobrą jakością wykonania gwarantującą długotrwałe użytkowanie.

Jeśli chodzi o wybór konkretnego modelu, będzie on także podyktowany możliwościami aranżacyjnymi Twojej kuchni. To one bezpośrednio wpłyną na lokalizację, w której umieścisz wieszak na ręcznik papierowy.

Uda Ci się przeznaczyć odpowiedni fragment ściany potrzebny do zawieszenia modelu ściennego? Może lepszym wyborem będzie uchwyt na ręcznik papierowy podwieszany pod kuchenną szafką? Warto dobrze przemyśleć, które opcje będą dla Ciebie najbardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami w kuchni.

Czy minimalistyczna kuchnia może też być funkcjonalną?

Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem minimalistycznej kuchni, czy też stawiasz na większą ilość różnorodnych elementów w aranżacji, wszystkie podane powyżej rozwiązania są warte przemyślenia. Wskazówki dotyczące planowania są dobre dla wszystkich kuchennych przestrzeni. Wspomniane przedmioty zaś będą ich doskonałym uzupełnieniem, czyniąc każde pomieszczenie pięknym i praktycznym. Minimalizm w kuchni nie wyklucza stosowania nowoczesnych rozwiązań, ułatwiających codzienne funkcjonowanie.

Powiązane serie

ZUMBA SLIM 2F
ZUMBA SLIM 2F
MEZZO II
MEZZO II

Powiązane produkty

Eco wybór
PCH4-K-W
FerroAirMix perlator M24x1 z kluczem do perlatorów i regulatorów ceramicznych
FerroAirMix perlator M24x1 z kluczem do perlatorów i regulatorów ceramicznych
Cena: 41,21 PLN
W100B-B
Wylewka do baterii zlewozmywakowej
ELASTICO
Wylewka do baterii zlewozmywakowej
Cena: 102,71 PLN
W101B-B
Wylewka do baterii zlewozmywakowej
ELASTICO II
Wylewka do baterii zlewozmywakowej
Cena: 120,54 PLN
CF0070
Wąż do baterii kuchennych z wyciąganym natryskiem
Wąż do baterii kuchennych z wyciąganym natryskiem
Cena: 113,16 PLN

Powiązane aranżacje

Minimalizm w kuchni
Minimalizm w kuchni
Esencja minimalizmu
Esencja minimalizmu

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady