baterie kuchenne , montaż , urządzanie

Jak zamontować wylewkę elastico?

Kiedyś superwygodne baterie zlewozmywakowe ze sprężynującą wylewką montowano głównie w kuchniach profesjonalnych kucharzy. Dziś każdy je może mieć. Do tego możemy wybrać dowolny kolor wylewki i bez trudu samodzielnie ją zamontować.

Montaż elastycznej wylewki

Gdy już wybierzemy odpowiednią wylewkę elastico, z łatwością samodzielnie ją zamontujemy. Potrzebujemy tylko klucza imbusowego 3 mm. Odkręcamy nim najpierw śrubę w korpusie baterii i wyciągamy dotychczasową wylewkę, wysuwając ją do góry. W jej miejsce ustawiamy nowy produkt, uważając, by otwór na pierścieniu wylewki pokrywał się z tym w korpusie. Przykręcamy wylewkę kluczem imbusowym do momentu, aż poczujemy opór. Następnie wykręcamy śrubę o pół obrotu. Na koniec sprawdzamy, czy wszystko dobrze działa i czy połączenie jest szczelne. Zadanie wykonane szybko, sprawnie. I jaki efekt!

Walory użytkowe

Elastyczna wylewka zapewnia swobodę pracy przy zlewozmywaku i w jego otoczeniu. Jesteśmy w stanie wygiąć ją w dowolny kształt, regulować jej zasięg i wysokość. Mamy zdecydowanie większe możliwości manewrowania nią podczas codziennych prac w strefie zmywania, niż to jest w przypadku tradycyjnej, sztywnej wylewki.

Bez problemu dotrzemy strumieniem wody do najdalszych zakamarków zmywanych naczyń, nawet tych o bardzo nietypowym kształcie i rozmiarze. Strumień będzie padał standardowo na środek komory, ale też w każdej chwili z łatwością skierujemy go w inne części zlewozmywaka, a nawet poza zlew. W przypadku modelu elastico zasięg uregulujemy w zakresie od 15 do 35 cm, a wysokość od 28 do 44 cm.

Elastico pasuje do różnych baterii z kolekcji FERRO

Co istotne, jest to produkt elastyczny w pełnym tego słowa znaczeniu. Harmonijnie współpracuje z różnymi kolekcjami stojących baterii zlewozmywakowych. Elastico pasuje do baterii kuchennych z linii: Algeo Square, Lugio, Lugio Black, Ratio, Ratio Black, Zumba, Zumba II.

Atrakcyjna kolorystyka

Wylewkę można elastycznie wkomponować w styl aranżacji, dobrać do odcieni dodatków kuchennych itd. Dostępna jest w ośmiu atrakcyjnych kolorach: czarnym, cytrynowym, zielonym, srebrnym, białym, czerwonym, niebieskim i beżowym. Dzięki oryginalnej barwie możemy, w zależności od potrzeby, dopełnić aranżację kuchni albo dodać jej nowego wyrazu.

Powiązane serie

ELASTICO
ELASTICO
ELASTICO II
ELASTICO II

Powiązane produkty

W100W-B
Wylewka do baterii zlewozmywakowej
ELASTICO
Wylewka do baterii zlewozmywakowej
Cena: 102,71 zł
W100B-B
Wylewka do baterii zlewozmywakowej
ELASTICO
Wylewka do baterii zlewozmywakowej
Cena: 102,71 zł

Powiązane aranżacje

Energia zielonej kuchni
Energia zielonej kuchni
Na południu Grecji
Na południu Grecji

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady