baterie łazienkowe , oszczędzanie wody , prysznic

Jak działa armatura eco z systemem VerdeLine?

Ekologiczna armatura zdobywa coraz liczniejsze grono zwolenników. I nie ma się co dziwić. To przecież konkretne korzyści dla środowiska i kieszeni. Na jakiej zasadzie działają baterie z systemem VerdeLine? Wyjaśniamy.

Gdy wybieramy armaturę, bierzemy pod uwagę różne czynniki. Ważna jest estetyka, a także sposób montażu. Coraz częściej jednak argumentem przemawiającym za danym modelem jest jego ekologiczność. To bardzo dobry trop. I nie jest to kwestia wyłącznie związana z troską o nasze środowisko. Każdy litr zaoszczędzonej wody oznacza także korzyść dla domowego budżetu. Zasada jest tu bardzo prosta: im mniej zużywamy wody, tym niższe płacimy rachunki.

Na czym polega działanie armatury z systemem VerdeLine?

Najogólniej mówiąc: na napowietrzaniu oraz kontrolowaniu, ile wody wypływa i w jakim natężeniu.

Zacznijmy od napowietrzania. Wiąże się z nim urządzenie, które – choć niepozorne – potrafi naprawdę wiele. Mowa o perlatorze, który montowany jest na zakończeniu wylewki. Napowietrza on i rozprasza strumień wody, dzięki czemu mamy wrażenie, że płynie ona bardzo obficie. Tymczasem jest tylko spieniona. Nie wpływa to na komfort użytkowania, a zużywamy o wiele mniej wody! Baterie umywalkowe Alba VerdeLine czy Tiga VerdeLine (również kuchenna) wyposażone są w perlator FerroAirMix, który redukuje przepływ wody zmniejszając jej zużycie nawet o 50%, a dodatkowo napowietrza strumień, dzięki czemu użytkownik nie odczuwa zmniejszenia komfortu.

W natryskach mamy podobną do baterii funkcję Air-In System. Strumień jest ograniczony i napowietrzony, więc jego intensywność może być mniejsza. Takie rozwiązanie znajdziemy m.in. w zestawie natryskowym przesuwnym z deszczownią Amiga VerdeLine.

Ogromne znaczenie, poza napowietrzaniem, ma zastosowanie ograniczników przepływu wody, które mogą się znajdować w głowicy deszczowni lub rączce natrysku. Są one obecne we wspomnianym zestawie Amiga VerdeLine: w deszczowni wartość przepływu wynosi 5,5 l/min, a w rączce natryskowej – 6,4 l/min. Dla porównania, w zwykłych prysznicach mamy do czynienia z przepływem 12 l/min. Zużycie zostaje zmniejszone nawet o 50%.

Powiązane serie

ALBA VERDELINE
ALBA VERDELINE
VITTO VERDELINE
VITTO VERDELINE

Powiązane produkty

Eco wybór
NP25VL
Zestaw natryskowy z deszczownią
AMIGA VERDELINE
Zestaw natryskowy z deszczownią
Cena: 563,34 PLN
Eco wybór
NP26VL
Zestaw natryskowy z deszczownią
AMIGO VERDELINE
Zestaw natryskowy z deszczownią
Cena: 563,34 PLN
Eco wybór
U190VL-B
Zestaw natryskowy punktowy oszczędnościowy
AMIGO VERDELINE
Zestaw natryskowy punktowy oszczędnościowy
Cena: 118,08 PLN

Powiązane aranżacje

Łazienka w stylu eko
Łazienka w stylu eko

Chcesz być na bieżąco?

Wpisz e-mail i zapisz się do newslettera

    Powiązane porady