Łazienkowa geometria

Łazienkowa geometria

Opis aranżacji

W najmodniejszych łazienkach królują geometryczne formy. Tworzą one spokojne, regularne wzory, albo wręcz przeciwnie: nieco bardziej szalone, asymetryczne kompozycje, „przełamujące” znane schematy. W obu przypadkach efekt może być niezwykle interesujący.

Jedną ze ścian przykładowej aranżacji wyłożono niedużymi kafelkami w formie heksagonów. Te modne płytki w kształcie plastrów miodu sprawiają wrażenie trójwymiarowości. Projektant skontrastował je z dużymi grafitowymi kaflami na podłodze, tworzącymi niemal jednolitą powierzchnię, a także z wielkimi szarymi prostokątami w strefie prysznica.

Geometria nie jest zarezerwowana wyłącznie do ścian i podłogi. Idealnie prostokątną formę ma umywalka z wydatnym blatem. Nad nią – na skórzanym, czarnym pasku – wisi okrągłe lustro. Dwie lampy o przezroczystych, szklanych kloszach są zamocowane na sznurkach różnej długości, co wprowadza ciekawy efekt asymetrii. Stojące baterie umywalkowa i bidetowa z kolekcji Algeo Square mają wylewki i uchwyty oparte na motywie prostokąta, za to ich cylindryczne korpusy cechuje miękka, opływowa linia. Podtynkowa bateria natryskowa z tej samej serii – z mechanizmem sterującym ukrytym w ścianie – praktycznie „znika” w kabinie walk-in. Z zewnątrz widoczne są tylko niewielka maskownica, przełącznik dwufunkcyjny i uchwyt. Towarzyszy jej przesuwny zestaw natryskowy Nessa o okrągłej trzyfunkcyjnej rączce natrysku z transparentną owalną mydelniczką w zestawie. Aranżację uzupełnia prosty biały grzejnik łazienkowy.

Pomieszczenie
Przeznaczenie
Kolor

Podobne aranżacje

Elegancja w stylu retro
Elegancja w stylu retro
Pastelowy komfort
Pastelowy komfort
Relaks w turkusie
Relaks w turkusie
Łazienkowe wnętrze ze szczyptą oranżu
Łazienkowe wnętrze ze szczyptą oranżu
Łazienka z mozaiką w stylu loft
Łazienka z mozaiką w stylu loft